Коментарі
Перегляди: 392
5 листопада 2019

Розведення сил у Петрівському: на якісь перестрілки заплющуватимуть очі — Марія Золкіна

Розведення сил у Петрівському не розпочалося і перенесено на п’ятницю. Водночас політична аналітикиня Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Марія Золкіна впевнена, що українська сторона виконає своє зобов’язання і розведення в Петрівському відбудеться.  Про це - в її інтерв'ю на Громадському радіо.

Марія Золкіна: Я думаю, що питання не принципове, насправді. Розведення в Петрівському відбудеться. Тільки формально буде дотримано власне ці 7 днів. Сумніваюся, що розведення затримають задля того, щоб отримати остаточну дату зустрічі в Нормандській четвірці, я думаю, що коли розведення почнеться, ще дати зустрічі не буде. Хоча РФ розуміє, що Україна готова виконати всі умови. Я б не говорила, що не розводити четвертого в Петрівському, почекати — це якийсь інструмент щось отримати навзаєм від РФ. Ні, уникнути розведення не вдасться, і українська сторона виконає своє зобов’язання. 

Василь Шандро: Не зважаючи на те, що відбулася провокація — сигнальна біла ракета з так званої “ДНР” — це що має означати? Неконтрольованість, недомовленість?

Марія Золкіна: Я би сказала так. Взагалі зараз не потрібно звертати уваги на те, що на низовому рівні зараз відбуватиметься, тому що є принципове рішення, в тому числі з українського боку — розведення здійснити. В Золотому воно мало розпочатися на пару тижнів раніше, воно затягувалося, очікували, що буде ось-ось Нормандська зустріч, і воно розпочалося майже на місяць пізніше, ніж планувалося. Навіть якщо є якісь перестрілки — на все це заплющуватимуть очі. Українська сторона готова це зробити, це рішення принципове. 

Василь Шандро: Навіть, якщо режим тиші буде порушено до 7 листопада, ви вважаєте, що все одно матиме місце розведення військ? 

Марія Золкіна: Якщо це порушення режиму тиші не буде з важкого озброєння, не буде таким нахабно відвертим — я думаю, на це заплющать очі. 

Повну розмову слухайте в аудіофайлі

 

Останні новини з категорії Коментарі

Дискредитація Майдану – це спроба реваншу колишніх регіоналів за програну в 2013-2014 роках битву за Україну

Ірина Бекешкіна прокоментувала активність супротивників Майдану в дискредитації подій 2013-2014 року
20 лютого 2020

Росія воєнним чином тисне на Україну, щоб вона погодилася на ще більші компроміси

Марія Золкіна прокоментувала заяви Володимира Зеленського та Сергія Сивохи щодо загострення воєнного конфлікту в Золотому
19 лютого 2020

Націонал-гуманісти. Чому Слуга народу ніяк не визначиться з ідеологією

Олексій Гарань та Олексій Кошель прокоментували Українській службі DW заяви "Слуги народу" про "український центризм"
19 лютого 2020

Украина наступает: России обещают поражение в ее игре

Созыв Россией Совбеза ООН, по мнению эксперта, всего лишь "ритуальные пропагандистские игры Москвы"
19 лютого 2020