Коментарі
Перегляди: 1030
5 листопада 2019

Розведення сил у Петрівському: на якісь перестрілки заплющуватимуть очі — Марія Золкіна

Розведення сил у Петрівському не розпочалося і перенесено на п’ятницю. Водночас політична аналітикиня Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Марія Золкіна впевнена, що українська сторона виконає своє зобов’язання і розведення в Петрівському відбудеться.  Про це - в її інтерв'ю на Громадському радіо.

Марія Золкіна: Я думаю, що питання не принципове, насправді. Розведення в Петрівському відбудеться. Тільки формально буде дотримано власне ці 7 днів. Сумніваюся, що розведення затримають задля того, щоб отримати остаточну дату зустрічі в Нормандській четвірці, я думаю, що коли розведення почнеться, ще дати зустрічі не буде. Хоча РФ розуміє, що Україна готова виконати всі умови. Я б не говорила, що не розводити четвертого в Петрівському, почекати — це якийсь інструмент щось отримати навзаєм від РФ. Ні, уникнути розведення не вдасться, і українська сторона виконає своє зобов’язання. 

Василь Шандро: Не зважаючи на те, що відбулася провокація — сигнальна біла ракета з так званої “ДНР” — це що має означати? Неконтрольованість, недомовленість?

Марія Золкіна: Я би сказала так. Взагалі зараз не потрібно звертати уваги на те, що на низовому рівні зараз відбуватиметься, тому що є принципове рішення, в тому числі з українського боку — розведення здійснити. В Золотому воно мало розпочатися на пару тижнів раніше, воно затягувалося, очікували, що буде ось-ось Нормандська зустріч, і воно розпочалося майже на місяць пізніше, ніж планувалося. Навіть якщо є якісь перестрілки — на все це заплющуватимуть очі. Українська сторона готова це зробити, це рішення принципове. 

Василь Шандро: Навіть, якщо режим тиші буде порушено до 7 листопада, ви вважаєте, що все одно матиме місце розведення військ? 

Марія Золкіна: Якщо це порушення режиму тиші не буде з важкого озброєння, не буде таким нахабно відвертим — я думаю, на це заплющать очі. 

Повну розмову слухайте в аудіофайлі