Олексій Гарань

доктор історичних наук, професор кафедри політології НаУКМА, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 656
30 квітня 2019

Російська Федерація тестує новообраного президента України Володимира Зеленського і всю країну

Таку думку в ефірі "Прямого" в ток-шоу "Ситуація" висловив професор політології НАУКМА Олексій Гарань.

"У Росії зараз буде цікава стратегія. Давайте загадаємо, що вони робили після обрання Януковича. Після обрання Януковича, здавалося б проросійськи налаштованого президента, але вони почали у Росії його опускати, його рейтинг. Вони почали його висміювати. Для чого це робилося? Для того, щоб послабити його позиції і показати йому не своє місце. Зараз ми бачимо те саме і щодо Зеленського. Не випадково з'являється на НТВ програма, де він брав участь. Очевидно, що це показується для того, щоб принизити і образ Зеленського, і Україну.

Головний інтерес Росії - дестабілізація ситуації, посіяти хаос в Україні, в тому числі і напередодні парламентських виборів. А Зеленському їм треба показати, що "знай своє місце" і для цього будуть застосовуватись різні засоби, в тому числі і паспортизація Донбасу. Це ж кидається виклик. Його якби тестують. Тестують всіх. Тестують країну, як зможе відреагувати країна у цей перехідний період. Тестують команду Зеленського. Тестують Захід", - сказав він.

Олексій Гарань також зауважив, що новообраний президент України Володимир Зеленський змушений буде адаптуватися до реалій, які склалися внаслідок діяльності Петра Порошенка.

"Він ( Зеленський - ред.) змушений буде адаптуватися до реалій, які склалися внаслідок діяльності Порошенка. Ці речі, які зробив Порошенко, в тому числі курс на НАТО, ЄС, створення помісної православної церкви, їх вже розвернути не вдасться", - заявив Гарань.