Росія вперше так наполегливо пропонує змінити Нормандський формат

Коментарі
Перегляди: 324
23 квітня 2021
Марія Золкіна

політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Росія чіпляє Україну на ґачок, який та сама запропонувала.

Спочатку Володимир Зеленський двічі пропонує зустріч напряму з Путіним. Сподываючись, вочевидь, що той не погодиться, а для електорату на Сході і мешканців ТОТ це  видаватиметься сильно й привабливо.

Путіну зустріч із Зеленським справді не потрібна. Ані напряму, ані в рамках саміту Нормандської четвірки. Кремль від початку 2020 р. активно, як ніколи до цього, обстоює ідею прямого діалогу між Києвом та "Л/ДНР".

Тому заблокований канал МЗС в Норманді, тому і саміту лідерів не буде. Росія як держава не братиме на себе відповідальність, навіть політичну, за врегулювання і будь-які рішення. Вона може погодитися лишень завізувати "угоду" між Києвом, з одного боку, і Донецьком та Луганськом, з іншого.

Саме цим і займається Козак: виводить переговори з Норманді в Мінську ТКГ. І зрозуміло, що німці та французи не поїдуть в окупований Донецьк на переговори, але тут ключове інше: Росія вперше так наполегливо пропонує змінити Нормандський формат.

Тільки от не так, як Україна пропонувала (за рахунок США чи Великої Британії), а за рахунок самозванців, яким пропонується надати статус "запрошених" ще і у нормандській четвірці.

Отже, Україні слід:

– однозначно не йти на жодні поступки в плані таких прямих контактів;

– відстоювати класичну формулу міждержавних переговорів у Норманді;

– тиснути далі на Захід з метою формування "щита" у вигляді оборонних, військово-технічних можливостей і потенційних серйозних санкцій проти Росії;

– наполягати в Норманді на принципі "спочатку – безпека", бо ескалація з боку Росії доводить, що це правильно.

Джерело: сторінка Марії Золкіної на Facebook