Медіа
Перегляди: 1424
20 грудня 2019

Росія повертається до звичної логіки шантажу життями людей, які мали би піти на обмін

«Здавалося, питання обміну  було чи не найбільшим успіхом, яке можна було в короткій перспективі відчути за  результатами  нормандського саміту.  Але під час останньої мінської зустрічі  був повний дисонанс між позицією представників  України  і  позицією представників Донецької і Луганської самопроголошених республік та Російської Федерації. Це свідчить про те, що шанси на обмін до нового року спадають», –  про це в програмі МаринаД на Телеканалі ЕСПРЕСО  сказала  політична аналітикиня  Фонду «Демократичні ініціативи» Марія  Золкіна .

«Я думаю, це повʼязано з тим, що російська сторона впевнена, що українська сторона не піде на конкретні політичні кроки. А Росія виступає з логіки «торгувати»  нашими людьми в обмін на політичні поступки з боку України. Напевне, цих поступок вона не домоглася. Просто відбулася пролонгація закону про так званий особливий статус. Можливо, Росія  сподівається на те, що ми пообіцяємо або вже внесемо в нього правки стосовно  Формули Штайнмаєра. Тобто, очевидно, що Росія просто повертається до своєї звичної  логіки шантажу життями людей, які мали би піти на обмін», – каже Марія Золкіна.

Про обмін полоненими, вибори на окупованих територіях, ймовірність  прогресу в безпековому питанні до наступної нормандської зустрічі  та інші питання Донбасу – дивіться в інтерв'ю з  політаналітикинею  Марією Золкіною та політологом Олегом Саакяном.