Коментарі
Перегляди: 2296
22 травня 2019

Рішення ВР не вносити до порядку денного законопроект про вибори – очікуване

Сьогодні, 22 травня, під час позачергового засідання, Верховна Рада не розглянула законопроекти Президента про зміну системи виборів народних депутатів. За внесення їх до порядку денного проголосували лише 92 депутати. Тим часом, указ Володимира Зеленського про розпуск парламенту збираються оскаржити в Конституційному Суді, про що заявив спікер ВР Андрій Парубій.

Цю ситуацію в студії UATV прокоментував професор, науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Олексій Гарань.

“Основні політичні гравці в Україні, зокрема й Зеленський, ідучи на вибори, обіцяли пропорційну виборчу систему та відкриті виборчі списки, – зазначив політолог. – Новий виборчий кодекс уже прийнято у Верховній Раді в першому читанні. І в ньому фіксується саме ця система. Але виходить, що Президент пішов всупереч власним обіцянкам”.

Також Олексій Гарань звернув увагу на те, що на прийдешніх виборах не виключений варіант зниження бар’єру до 3%, про що раніше також говорили в команді Володимира Зеленського.

Гість студії нагадав загальнополітологічне правило: якщо знижується бар’єр – збільшується кількість партій, які проходять до парламенту.

“Таким чином посилюється нестабільність у Раді. Набрати 3% нескладно. Будь-який олігарх, якщо захоче, зможе провести в такий спосіб своїх людей. Далі “дробитиметься” опозиція, – каже Олексій Гарань. – Це тактика “розділяй і володарюй”. І це ми вже проходили в 2010-му, коли Віктор Янукович сформував свою коаліцію, причому, антиконституційно. Парламент сьогодні ухвалив очікуване рішення. У нас парламентсько-президентська республіка, і Президент вирішує не все. Парламент в Україні – реальний дієвий орган влади. Не такий, як Дума в РФ, яка просто штампує рішення Кремля”.

Щодо дострокових парламентських виборів, то, за словами політолога, дискусії триватимуть. Є кілька сценаріїв розвитку подальших подій.

“Якщо виникла суперечка, то потрібно звертатися в Конституційний Суд України. Якщо він ухвалить оперативне рішення і скасує указ Президента, то дострокових виборів не буде, – акцентував директор фонду. – Вони пройдуть восени, як і планувалося. До цього часу можна буде прийняти закон із відкритими виборчими списками.

В Україні вже були випадки, коли КСУ не погоджувався з рішеннями Президента. Але я не виключаю й інший варіант розвитку подій”.

Оригінал: UATV

Останні новини з категорії Коментарі

Така доля соціологів – хтось завжди невдоволений результатами – Олексій Гарань

Олексій Гарань проаналізував соціологічні дані щодо довіри до президента Зеленського, прокоментував інтерв’ю глави держави з Лексом Фрідмано...
9 січня 2025

Російська агресія створила безпрецедентні виклики для регіональних систем освіти – Владислава Зновяк

Владислава Зновяк виступила з доповіддю під час презентації звіту за результатами моніторингу обстрілів навчальних закладів Сумщини та Херс...
9 січня 2025

Вибори – це інструмент оновлення влади, але не ціною дестабілізації в країні – Олексій Гарань

Олексій Гарань про виборчий процес в Україні в умовах та після завершення війни
8 січня 2025

Молдова між енергетичною залежністю та геополітичними безпековими викликами: як знайти вихід з кризи? – Маріанна Присяжнюк

Ситуацію з енергопостачанням до Молдови, а також політичні та соціально-економічні наслідки для регіону - проаналізувала Маріанна Присяжнюк
7 січня 2025