Медіа
Перегляди: 2831
24 березня 2007

Рік після виборів: виклики громадянському суспільству. Чи виживе демократія?

23 березня у Києві відбулася всеукраїнська конференція «Рік після виборів: виклики громадянському суспільству». У конференції взяли участь близько 100 учасників, серед яких представники мас-медіа, державних інститутів, донорських та громадських організацій, котрі здійснювали аналіз передвиборчих програм та моніторинг діяльності обраних посадових осіб.
Мета конференції – вироблення стратегії дій для громадянського суспільства в наявних умовах для підвищення рівня відповідальності представницької влади та оцінка відкритості представницької влади, дотримання передвиборчих платформ на основі даних моніторингових проектів.
У своєму вітальному слові директор фонду «Відродження» Євген Бистрицький заявив, що «діалог громадських організацій із виконавчою владою майже витіснений і ЗМІ цьому питанню не присвячують свою увагу. Варто взяти і принципово жорстко спитати: “Ви обіцяли і що зроблено?”. Я боюсь, що у багатьох лідерів представницької влади не буде відповіді. Але питати потрібно».
Ірина Бекешкіна із фонду „Демократичні ініціативи” у своїй доповіді на тему „Україна на роздоріжжі: чи обере вона демократію і громадянське суспільство” зазначила, що „і влада і опозиція страждають хворобами відстоювання економічних інтересів. Ми досі не бачили стратегії розвитку ні від влади ні від опозиції. І це не обговорювалося в суспільстві. У людей не має досвіду впливу на владу у період між виборами”. Зокрема, Фонд “Демократичні ініціативи” провів опитування українських експертів стосовно їхньої оцінки соціально-економічної ситуації в Україні та діяльності українського уряду. Було опитано 85 експертів-політологів, аналітиків та журналістів. Дослідження проводилося 22 лютого – 6 березня 2007 року. В опитуванні експертам було запропоновано оцінити різні сторони діяльності уряду та стану суспільства за 10-бальною шкалою, де „0” означає найнижчий рівень, „10” - найвищий. Загалом надані експертами оцінки діяльності уряду та стану, у якому нині перебуває суспільство, вкрай незадовільні. Середня оцінка діяльності уряду, сформованого коаліцією більшості у Верховній Раді, становить 3.2 бала. Позитивні оцінки (вищі за 5 балів) поставлено лише стану свободи слова (5.2 бала) та рівню демократії (5.2 бала).
Наталя Лігачова із «Телекритики» запропонувала змінити акценти та громадським організаціям більше налагоджувати зв’язки із бізнесом, а також здійснити „похід” в народ, підтримавши місцеві ініціативи.
Учасники розробили та прийняли резолюцію, в котрій заявили про свою відданість демократичним цінностям і про наміри подальшого їх просування заради суспільного розвитку. „Завдання, яке ми ставимо перед собою на період до наступних виборів органів представницької влади, - це посилити вплив на формування державної і місцевої політики з метою створення демократичних інститутів і процедур безпосередньої та представницької демократії, залучення громадян України до процесів підготовки та прийняття рішень органами державної влади та місцевого самоврядування, а також громадського контролю за їх виконанням”.
Конференцію організувала робоча група, до складу якої входять представники проекту “Мережа громадянської дії в Україні” (UCAN), Міжнародного фонду „Відродження”, Незалежного центру політичних досліджень, Фонду „Демократичні ініціативи”, Міжнародного центру перспективних досліджень, Української Гельсінської спілки з прав людини та інших аналітичних центрів.
Текст резолюції, а також інформацію про організаторів заходу, результати опитування українських експертів щодо їхньої оцінки діяльності українського уряду можна отримати, звернувшись до Юлії Єсмуханової за телефоном (044) 494-4597 або електронною поштою:

Джерело: Права людини в Україні

Останні новини з категорії Медіа

ПОГЛЯД. Мирні переговори й історія: чого вчить Ялта, В’єтнам і Мюнхен

Чи ризикує Україна опинитися в ситуації «Ялти-2»? Про це в ефірі програми «Погляд» Польського радіо свої думки висловили Роберт Чижевський т...
31 березня 2025

62% українців вірять, що в Україні можна досягти успіху своїми зусиллями, лише 8% вважають, що це недосяжно

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький прокоментував соціологічні дані щодо того, чи вірять українці в можливість досягти успіху своїми с...
27 березня 2025

Чи зможе Макрон обʼєднати Європу? Аналізуємо та розбираємось

Тарас Жовтенко про нові загрози та можливості, які відкриваються перед об'єднаною Європою після демаршу нового керівництва США
10 березня 2025

НАТО в умовах повномасштабної війни рф проти України

Полковник Геннадій Коваленко розповів про трансформацію НАТО в умовах російської агресії
7 березня 2025