Петро Бурковський

Виконавчий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 1387
30 серпня 2021

РФ шукає слабкі місця в українській обороні

Субота, 28 серпня, стала не тільки черговою річницею кривавої Іловайської трагедії, але і черговим днем масштабної ескалації воєнної ситуації на Донбасі. З окупованих територій близько трьох годин підряд обстрілювали Авдіївку, десятеро українських захисників отримали різні поранення. "Коментарі" запитали в експертів, із чим пов'язано загострення на Донбасі, чому це відбувається саме зараз і чого очікувати далі.

Аналітик Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" Петро Бурковський звертає увагу, що обстріли відбуваються практично по всій лінії фронту, від Троїцького на Луганщині, Авдіївки й Красногорівки, тобто навколо Донецька, до Широкиного в Приазов'ї. І це схоже на пошук слабких місць в нашій обороні.

"Вогонь прицільний, із розрахунком на завдання втрат особовому складу наших військ для провокування ескалації, щоб знову звинуватити Україну в "зриві перемир'я" і "відсутності бажання досягти миру". Можливо, у Кремля є і політичний розрахунок: шляхом військового тиску змусити Зеленського зробити питання війни на Донбасі головним пунктом прийдешніх переговорів у Вашингтоні й подивитися на публічну реакцію американців", — зазначає Петро Бурковський.

На думку аналітика, якщо реакція буде слабкою й Україні не запропонують нічого істотного, Росія продовжить нарощувати тиск на фронті, а через свої ЗМІ та проросійських політиків в опозиції та в оточенні Зеленського — просувати ідею "компромісного рішення" Донбасом.

"Якщо ж американці наважаться на суттєву допомогу Україні, наприклад у модернізації ППО й авіації, комплектувальних пристроїв для дронів і більше спільних навчань у 2021-2022 рр., тоді перед Кремлем постає вибір, — вважає Петро Бурковський. — Або використовувати навчання "Захід-2021" для нової військової тривоги, з підготовкою до вторгнення, як у квітні, або почекати до зими, щоб "поекспериментувати" з економічним тиском — зниженням поставок газу і вугілля до України".

Останні новини з категорії Коментарі

Чи може Японія та Південна Корея відправити в Україну свої війська – Тарас Жовтенко

Участь Північної Кореї у бойових діях Росії проти України змушує змінювати свої підходи щодо підтримки України Південну Корею та Японію. Б...
21 листопада 2024

Українці готові чинити опір – Олексій Гарань

Олексій Гарань про внутрішні зміни, які відбулися в Україні як державі та в українському суспільстві за час війни
20 листопада 2024

Захід заскочив Путіна зненацька: як відреагує Кремль на удари вглиб РФ – Тарас Жовтенко

Захід дочекався, коли всі козирі в нього будуть на руках і дав Україні дозвіл бити по території РФ
19 листопада 2024

Нові деталі розмови Трампа з Путіним і чому Шольц бере ініціативу у свої руки – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко та Павло Ковальчук про роль Німеччини у відбудові України та секретні перемовини Трампа та путіна
15 листопада 2024