Медіа
Перегляди: 1613
24 листопада 2010

Результати саміту Україна-ЄС є оптимістичнішими, ніж прогнозувалося

На цьому наголосила директор фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна під час засідання "круглого столу" на тему "Саміт Україна-ЄС: очікування та наслідки".

 
За словами І.Бекешкіної, напередодні саміту фонд провів опитування 39 експертів з метою з'ясування їхньої думки щодо перспектив пожвавлення європейської інтеграції України. Тоді фахівці переважно висловлювали переконання, що саміт не стане поштовхом для євроінтеграції, яка і надалі залишатиметься на рівні політичних декларацій. Лише 2 експерти вірили у те, що цей захід буде продуктивнішим за попередні. "Саміт вийшов більш успішним, ніж очікували вони", - сказала директор фонду.

Вона зазначила, що переважна більшість фахівців вважали: на саміті Україна-ЄС не буде підписано Угоду про створення зони вільної торгівлі, що наша держава не отримає План дій щодо введення безвізового режиму з Євросоюзом.

"Щодо ймовірного членства України в ЄС, то наші експерти теж розійшлися в думках. У найближчі 5 років не очікує ніхто. А далі - це 10-15 років, дехто вважає, що у далекому майбутньому", - сказала І.Бекешкіна.

"Очевидно, така невизначеність пов'язана з тим, що і політика України з приводу членства в ЄС зараз не визначена попри те, що Президент сказав, що це наша перспектива", - припустила вона.

Як повідомляв УКРІНФОРМ, учора в Брюсселі Україна і ЄС ухвалили План дій щодо візової лібералізації для українців, підписали протокол про доступ України до програм ЄС. Окрім того, керівники Європейського Союзу та України обговорили весь спектр двосторонніх відносин, переглянули поточні результати переговорів між Україною і ЄС щодо укладення Угоди про асоціацію, включаючи створення зони вільної торгівлі.

Олена Вигуляр, Марина Гонта, КИЇВ. 23 листопада 2010 року.

УКРІНФОРМ