Медіа
Перегляди: 1886
28 вересня 2020

Результати місцевих виборів можуть суттєво різнитися від загальнонаціональних передвиборчих рейтингів

Загальнонаціональні рейтинги партій, що їх заміряють нині  соціологічні компанії, є лише орієнтирами для політичних сил і їхніх прихильників. Результати  місцевих виборів  можуть суттєво різнитися від загальнонаціональних і показати інакшу розстановку сил від області до області.

Про це, презентуючи результати досліджень електоральних настроїв українців перед місцевими виборами, каналу Ukrlife.TV розповів професор політології НаУКМА, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Гарань.

Зробивши місцеві вибори партійними і піднявши прохідний бар'єр до 5%,  законодавець в особі сильних партій,  не просто відсік конкурентів, а завдав чималої  шкоди  місцевому самоврядуванню, каже політолог. Так він змусив виборців обирати кандидатів із партій, замість того, щоб заохочувати місцеаих активістів іти у політику й покращувати благоустрій своїх громад.  Але про наявність представництва партії у своєму населеному пункті, яку громадяни хотіли б підтримати на місцевих виборах, відомо сьогодні лише 34% опитаних. Такі дані показало останнє опитування «Демініціатив».

Дострокових  парламентських виборів  за результатами місцевих, можливість чого припускається останнім часом,  на  переконання Олексія Гараня, також очікувати не варто.

 «Навряд чи це потрібно Зеленському,  – каже він. – Попри те що рейтинги «Слуги народу» падають,  але під важливі рішення  він все одно голоси збирає.  Його люди розставлені на місцях,   на уряд можна скидати відповідальність за провали».  

Але якщо уявити таку ситуацію і припустити, що внаслідок протестів змушений буде подати у відставку і Зеленський, то, на думку Олексія Гараня, можливі вибори можуть дати несподіваний результат – і насамперед  загострять проблему поляризації настроїв у країні, де на тлі просідання рейтингу «Слуги народу» і зростання рейтингів полярних опонентів – ОПЗЖ та «Європейської Солідарності» – знову можуть проявитися  лінії розколу у суспільстві.