Олексій Гарань

доктор історичних наук, професор кафедри політології НаУКМА, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 204
6 вересня 2024

Результат буде лише, якщо Байден та Зеленський зустрінуться, — Олексій Гарань про візит до Києва представника зі США

Оригінал — Комерсант український

США прислали свого представника до України. 5 вересня Керівник Офісу Глави держави Андрій Єрмак зустрівся з делегацією Сполучених Штатів Америки на чолі з першим заступником радника Президента США з питань національної безпеки Джоном Файнером. Ключова тема — повномасштабне вторгнення росії в Україну. Комерсант український розбирався у деталях зустрічі разом з професором кафедри політології НаУКМА, науковим радником Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Олексієм Гаранем.

Серед присутніх з української сторони — очільник ОПУ Андрій Єрмак, Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Андрій Гнатов, т.в.о. командувача Повітряних сил ЗСУ Анатолій Кривоножко, представники уряду. 

Чекати негайних рішень від окремої зустрічі не варто, але важливо, що підтримка продовжується, зазначив в ексклюзивному коментарі виданню Олексій Гарань.

«Дипломатія — дуже складний двосторонній процес і нам не варто очікувати, що в ході конкретного візиту щось буде вирішено або пролунає несподівана заява. Той факт, що відбуваються ці контакти на різних рівнях — це добре. А далі багато буде залежати від конкретної ситуації на фронті, від використання західної зброї», — пояснив  Олексій Гарань.

Вочевидь, в ході доповіді Анатолія Кривоножка американським колегам про потреби України в додаткових засобах ППО, ЗРК, ракетах, могло йтися і про можливість використання західної зброї вглиб росії. Не секрет, що Володимир Зеленський неодноразово просив про дозвіл уражати більше російських військових цілей зброєю США. А от остання заява координатора зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джона Кірбі свідчить, що конкретної відповіді Україна наразі не має. У США заявили 26 серпня, що продовжують обговорювати з Україною питання зняття обмежень на далекобійні удари по росії, але в не публічному форматі. 

Загальний тренд полягає в тому, що ми намагаємося видавити з цієї ситуації, поки Байден при владі, максимально можливе, каже професор політології НАУКМА.

«Чи піде на це Байден — знак питання. Зараз адміністрації Байдена важлива перемога на виборах Камали Гарріс. США теж певною мірою обмежені в своїх маневрах», — зазначив Олексій Гарань.

Імовірно, США та Україна обговорила майбутню зустріч Зеленського та Байдена

Професор політології НАУКМА Олексій Гарань не виключає, що під час візиту Джона Файнера в Україну могло йтися і про майбутню зустріч Президентів США та України. Адже, 

а) для неї є відповідний майданчик у вигляді Генеральної Асамблеї ООН наприкінці вересня;

б) Володимир Зеленський висловив бажання привезти особисто Байдену та обом кандидатам в президенти США план перемоги України.

Однозначно, ймовірні зустрічі як з Байденом, так і з Трампом є позитивним сигналом, впевнений Олексій Гарань. Втім, прогнози робити зарано, адже організація таких зустрічей часто залежить від конкретних подій напередодні, в тому числі внутрішньої і зовнішньої політики США, каже Олексій Гарань. Особливо, якщо говорити про Трампа, який є достатньо хаотичним у своїх діях.

«Якщо зустріч Байдена та Зеленського відбудеться, то тоді буде конкретний результат. Щорічні конференції Генасамблеї ООН на найвищому рівні — це швидше формальний момент. Часто важливіше, що відбувається в ході візиту. Не виключаю, що можливо щось обговорювалося і під час візиту Файнера в Україну. Це було б логічно», — акцентував Олексій Гарань.

Нагадаємо, раніше в інтерв’ю BBC Президент України Володимир Зеленський висловив сподівання, що сила дипломатії може допомогти завершити війну. Водночас світ має чинити тиск на росію, щоб переконати її сісти за стіл переговорів і розглянути можливість припинення війни.

Автор — Анастасія Федор

Останні новини з категорії Коментарі

На що Україні сьогодні слід покладатися більше: на дипломатію чи бойові дії – пояснив Тарас Жовтенко

Поєднання військового тиску на Росію із політико-дипломатичним може стати відправною точкою для початку політичних переговорів із путінськи...
26 вересня 2024

Яким Захід бачить майбутнє України — Марія Золкіна

Захід розглядає погані сценарії завершення війни. Вони загнали себе у глухий кут, вважає Марія Золкіна
25 вересня 2024

Путін заплутався у своїх «червоних лініях» — Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко про те, чому змінилося сприйняття Заходом ядерних погроз Кремля, а дипломатія з позиції сили – єдиний спосіб вести політичний...
24 вересня 2024

Заборона Україні бити західною зброєю вглиб Росії видається неадекватною рівню інтенсивності бойових дій на полі бою – Марія Золкіна

Марія Золкіна прокоментувала 5 каналу, чи спрямовані останні удари по російських складах на те, щоб переконати американців дозволити удари в...
23 вересня 2024