Тарас Жовтенко

Сфера наукових інтересів: гібридні загрози та стратегії, інформаційно-психологічні операції, протидія дезінформації, безпекова політика США, НАТО, ЄС, європейська та євроатлантична безпека, воєнна політика і стратегія, геополітика і міжнародна безпека.

Коментарі
Перегляди: 369
8 лютого 2024

Путін зробив війну проти України однією з центральних ідей своєї передвиборчої стратегії – Тарас Жовтенко

Східний напрямок сьогодні традиційно залишається найгарячішим, заявив безпековий аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко у коментарі телеканалу FREEДОМ.  За його словами, це пов'язано з тим, що російським окупаційним військам набагато легше підтримувати свою логістику на східному напрямку, де Росія має сухопутний кордон з Україною і де російському командуванню легше переконфігуровувати маршрути, які перебувають під постійними обстрілами з боку Збройних сил України.

«Якщо на південному напрямку, де логістика зав'язана на Крим, у росіян набагато більше проблем і набагато менше можливостей переналаштувати цю логістику, то на східному напрямку, на жаль, у російського командування набагато більше можливостей адаптувати постачання зброї російським окупаційним військам на території України», – пояснив Тарас Жовтенко.

У стратегічному плані нинішня ситуація на фронті з російського боку є прямим відображенням того, що відбувається у внутрішньополітичному вимірі Росії, зазначив аналітик. Під час президентської виборчої кампанії в Росії нинішній російський лідер Путін зробив війну проти України однією з центральних ідей своєї передвиборчої стратегії.  Тому очевидно, що російські війська на території України нині виконують внутрішньополітичне замовлення, а не виходять із суто військової логіки.

«Російській пропаганді потрібно створити таку картину реальності, яка б так чи інакше відображала те, про що говорить Путін у своїх передвиборчих промовах... І єдина причина, чому російські війська продовжують наступальні операції, незважаючи на системні втрати особового складу, - це внутрішньополітичне замовлення»,  – наголосив  аналітик.

Після завершення виборів і чергової інтронізації Володимира Путіна можна буде очікувати на посилення  мобілізаційних заходів у росії, прогнозує Тарас Жовтенко.

«Насправді російське військово-політичне керівництво робить ставку на те, що після того, як  Путін отримає владу на найближчі 4-6 років, з російським населенням  можна буде робити все, що завгодно... І те, як вони зараз обговорюють різні варіанти мобілізації,  є індикатором того, що російське командування абсолютно нормально себе почуває при нинішніх великих втратах», – пояснив Тарас Жовтенко.

Це дає підстави вважати, що принаймні до середини березня та інавгурації чинного президента Росії на наступний термін інтенсивність бойових дій на східному напрямку з російського боку не знижуватиметься, адже працюватиме насамперед передвиборча пропагандистська логіка.

«А далі кремлівський режим бачить для себе вихід із ситуації в плані поповнення втрат – це посилення мобілізації на Росії, і зараз вони пробують якось затикати ці дірки шляхом створення  нових штурмових підрозділів із російських ув'язнених, про що свідчить інформація у відкритих джерелах», – констатував Тарас Жовтенко.

Останні новини з категорії Коментарі

«Крок назад адміністрації Байдена». Втретє Іран буде готовий до ескалації, застосовуючи ядерну зброю — Тарас Жовтенко

Тактика «уникнення ескалації» — це крок назад адміністрації США, вважає Тарас Жовтенко
16 квітня 2024

Законопроєкт про мобілізацію з'явився із запізненням і не вирішує глибинних проблем, що стоять перед Україною – Петро Бурковський

Петро Бурковський, аналітик Фонду "Демократичні ініціативи", прокоментував виданню The New York Times ухвалення нового закону про мобілізац...
15 квітня 2024

В перемогу вірять 83% опитаних українців, проте часові рамки зміщуються – Олексій Гарань

Олексій Гарань прокоментував нещодавні результати опитування Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумк...
12 квітня 2024

Чи реально знайти і привезти в Україну 25 систем Patriot та чим їх прикрити – Тарас Жовтенко

Де взяти 25 систем Patriot, чи підійдуть їхні аналоги і як поява F-16 змусить росіян трансформувати свою тактику, прокоментував Тарас Жо...
9 квітня 2024