Олексій Гарань
Політолог, професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду Демократичні ініціативи
Коментарі
Перегляди: 411
12 вересня 2017

“Прорив” Саакашвілі: що далі?

Насправді для Тимошенко Саакашвілі є конкурентом. І її поїздка та участь у "прориві" можна пояснити тим, що так вона хоче "відкусити" частину потенційного електорату, що голосуватиме за партію Саакашвілі.

Кожен з цих політиків бачить себе на чолі - Саакашвілі не може бути командним гравцем, як і Тимошенко.

Що ж найбільше засмутило у вчорашньому "прориві" - від Саакашвілі такі речі можна було очікувати, але участь опозиційних політиків, які називають себе патріотами, державниками і єврооптимістами шокувала.

Відеоряд "прориву" кордону нагадав, як через кордон проривався Янукович, а потім Пшонка

Олексій Гарань, політолог

Ситуація призвела до грандіозної провокації і приниження України у світі.

Не розумію, як мер Львова може зустрічати Саакашвілі як героя - Саакашвілі вчинив злочин. І всі люди, що були з ним, у тому числі депутати, вчинили злочин.

У голову приходять порівняння з подіями 1917-1920 років, і стає зрозуміло, чому програла Українська революція - тому що були "патріоти", які дестабілізували ситуацію і тогочасні уряди: спочатку Центральну Раду, потім Скоропадського, потім Директорію. У підсумку прийшли більшовики.

Й відеоряд "прориву" кордону нагадав, як через кордон проривався Янукович, а потім Пшонка.

Копирайт изображения УНІАН

Image caption Епопея з перетином кордону екс-президентом Грузії тривала всю неділю і закінчилася пізно ввечері, коли він потрапив на територію України і виїхав до Львова

Який приклад маємо - що на український кордон можуть виходити такі натовпи, які користуються тим, що прикордонники у них не стріляють, і проривати його?

Це ж може відбуватися як на заході, так і на сході.

Будь-хто з політиків, хто тепер буде з Саакашвілі, має розуміти, що він опиниться у компанії політичного провокатора - саме у такій ролі виступає Саакашвілі зараз.

І його дії можуть призвести до катастрофи в Україні.

Оригінал: BBC

Top