Олексій Гарань
політолог, професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду Демократичні ініціативи
Коментарі
Перегляди: 373
4 січня 2019

Пропозиція розширити "нормандську четвірку" новими учасниками допомогла б посилити позицію України

Яцек Чапутович. Фото: OPCW/Flickr

Пропозиція розширити "нормандську четвірку" новими учасниками, а саме представниками Євросоюзу і США, з якою виступив міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутовіч  гарна і допомогла б посилити позицію України на Мінських переговорах щодо Донбасу.
 

Про це в коментарі сайту "Сегодня" заявив професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи"  Олексій Гарань.

Але тут існує ризик, що Росія не підтримає таку ініціативу.

"Ідея може обговорюватися. В цілому, ми можемо говорити про зміну складу учасників переговорів і зміну формату. Але справа в тому, чи погодиться на це Росія? Тут виникають питання. Наприклад, зараз в Україні говорять про те, що потрібно проводити ці переговори в форматі Будапештського меморандуму. Але знову-таки, якщо Росія не погоджується на такий формат, то розмови залишаться лише розмовами" нарікає Гарань.

Крім того, на думку політолога, можуть виникнути питання з визначенням єдиної позиції Євросоюзу.

"Приєднання США до цього процесу посилило б позицію України. Що стосується представника ЄС, то якщо повинен бути єдиний представник від ЄС, то ми повинні розуміти, що в цьому випадку позиція Європейського Союзу буде досить компромісною, адже представник ЄС повинен відображати бачення всіх країн, а там є такі країни, як Польща, які займають проукраїнську позицію, і є країни, які виступають із заявами, які дуже сприятливі для Росії – та ж Угорщина. Європі потрібно буде визначатися з позицією. І нарешті, у Польщі зараз серйозні протиріччя з Брюсселем в різних сферах, тому не впевнений, що ця пропозиція буде схвалена також Макроном і Меркель", – додає експерт.

Оригінал: Сегодня

Top