Олексій Гарань

доктор історичних наук, професор кафедри політології НаУКМА, науковий радник Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 2410
28 липня 2018

Професор Гарань назвав спонсорів ходи Московського патріархату

Попередні хресні ходи парафіян Московського патріархату в Києві фінансово підтримувала українська сторона. Серед спонсорів були представники «Опозиційного блоку», зокрема нардепи Юрій Бойко і Вадим Новинський.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив професор кафедри політології Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.

«На мій погляд, сьогоднішня хресна хода є ознакою демократії. В Україні кожна конфесія може організовувати свої акції. І це суперечить думці Кремля, який переконує, що у нас нападають на Московський патріархат та російська православна церква утискається», – розповідає експерт.

Професор кафедри політології Києво-Могилянської академії звертає увагу на минулорічні християнські акції за участі вірян Московського патріархату.

«Фінансовими спонсорами виступає не просто Московський патріархат, а «Опозиційний блок», тобто ті хто були підтримкою режиму Януковича: Бойко, Новинський. Безумовно, за цим є політичний підтекст, хід. На мій погляд, краще було б, якщо патріархат не був роз’єднаним», – зазначає експерт.

Олексій Гарань переконаний: релігійним конфесіям потрібно єднатися, а не сваритися.

«Уявімо, що завтра на Володимирській горці всі конфесії будуть представлені. А от Московського патріархату там не прийде! А не буде його тому що знайдеться місце Київському. Я впевнений, що розпочнуться дискусії на кшталт того, що Київський патріархат неканонічний, через це, ми, Московський – не братимемо участі у зустрічах! Але ми можемо дотримуватися різних поглядів, віри, однак слід молитися разом і не тикати пальцем в інших, мовляв, він чи вона єретик! Як мінімум, це не по-християнськи», – підкреслює експерт.

Професор кафедри політології Києво-Могилянської академії наголошує на необхідності єдності українців.

«Народ часто ділили. Все, що відбувалося до 2014 року – це плоди російської агресії. На жаль, Російська православна церква, патріарх Кирил дійсно виступили на підтримку агресії проти Донбасу. Очевидно, що і на Московському патріархаті лежить відповідальність. Мені хотілось би чути від її представників не просто закликів до миру, а чітких заяв», – додає експерт.

Що цікаво, нещодавно митрополит Іларіон заявив, що надання УПЦ автокефалії «може призвести до кровопролиття».

Оригінал: ZIK

Останні новини з категорії Коментарі

Паризькі зустрічі: США «умивають руки» – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко аналізує новий етап дипломатичних зусиль США, Європи та України щодо врегулювання війни
18 квітня 2025

Нам треба думати про те, що вигідно Україні – і не боятися «червоних ліній» Кремля – Олексій Гарань

Якими можуть бути форми військової присутності Заходу в Україні та як на це може відреагувати Кремль — пояснює професор політології Олексій...
17 квітня 2025

Чи втримає Європа Молдову та Румунію: Маріанна Присяжнюк про потенційний вплив Росії на вибори у цих країнах

Маріанна Присяжнюк пояснила, як Росія через старі й нові обличчя формує проксі-вплив у Молдові та Румунії і які ризики це несе для регіону т...
16 квітня 2025

Європа не запитуватиме Росію, що їй прийнятно чи неприйнятно: Путіна поставлять перед фактом – Тарас Жовтенко про розгортання європейських армій в Україні

Тарас Жовтенко про рекордне фінансування військових потреб України, перспективу розгортання європейських сил стримування в Україні та ін.
15 квітня 2025