Коментарі
Перегляди: 1943
31 березня 2017

Проблеми у НАЗК не звільняють від подання електронних декларацій

Через проблеми із сайтом НАЗК чиновники вчасно не задекларують свої статки. Згідно законодавства, за таке порушення вони мають нести адміністративну чи навіть кримінальну відповідальність. Скільки будуть лагодити систему сайту – невідомо, проте ця проблема не звільняє урядовців від обов’язку подати список своїх статків.

Таку думку у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловила політичний експерт Марія Золкіна.

«Згідно нині діючих норм, чиновник зобов’язаний подати електронну декларацію попри будь-які технічні проблеми. Навіть, якщо сайт не буде робочим. Урядовцям мають повідомити куди і як надіслати лист. Й не потрібно це непорозуміння виносити на рівень сварок між урядовцями – чварами між однією та іншою інституцією», – говорить гостя програми.

Допоки всі урядовці обурюються, що сайт не працює і декларувати їм статки ніде, ймовірно буде прийняте рішення про його відтермінування.

«Якщо сайт вчасно не запрацює, то, можливо, буде прийнято рішення про відтермінування подачі заявки. Це було б логічно. Проте, щиро кажучи, я собі цього не уявляю. Бо це пряме порушення законодавства України», – каже Марія Золкіна.