Медіа
Перегляди: 2969
1 липня 2020

Про події в країні та світі - Олексій Гарань та Євген Магда у програмі "Прямий контакт" з Тарасом Березовцем

Призначення  на пост виконувача обов'язків міністра освіти і науки плагіатора Сергія Шкралета,  політичні наслідки переслідування Петра Порошенка, референдум в Росії та ініціатива Путіна запровадити новий світопорядок – ці та інші теми у програмі «Прямий контакт» з Тарасом Березовцем обговорили професор політології НаУКМА,  науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Гарань та директор  Інституту світової політики Євген Магда.

«Якщо говорити про ідею  неформального саміту постійних членів Радбезу, то мені  важко уявити це», – прокоментував перспективу проведення ініційованого Путіним саміту лідерів постійних членів Радбезу  Олексій Гарань.

«І хоч Трамп уже пропонував  покликати Росію у «Велику сімку», проти цієї ідеї виступили Німеччина та Канада,  ­– каже політолог. – На даний момент ця ідея заблокована.  А якщо вони  за цих умов підуть  на таку зустріч в у рамках «Великої п'ятірки», це  викличе критику багатьох американських союзників».

А ще експерти обговорили тему виборів, яка актуальна сьогодні  як для Сполучених Штатів, так і для України, яка готується до місцевих перегонів.

«Американська система виборів побудована таким чином, щоб був баланс сил, щоб не могла одна політична сила монополізувати всю владу, – прокоментував ви Олексій Гарань. –  Система загалом має бути побудована в такий спосіб, щоб інституції зберігали спадковість  і щоб не можна було в один день обрати і переобрати всіх і все».

Якщо екстраполювати це на українські вибори,  то «саме для того у нас Центральна виборча комісія і має термін дії сім років. Це було зроблено спеціально, щоб не міг переможець підпорядкувати цю інституцію собі. Але Зеленський  таки зробив це і підпорядкував собі ЦВК, відправивши її у відставку», – підсумував Олексій Гарань.

 

Останні новини з категорії Медіа

Стратегія Путіна, страхи Заходу та спроба точкового скасування санкцій – Марія Золкіна в інтерв'ю ТСН

Марія Золкіна розповіла ТСН про цілі, які ставить Путін, спроби Росії підважити санкційний режим та страхи Заходу.
28 листопада 2022

Важливо пояснювати африканським країнам, з чим пов'язана їхня продовольча криза – Олексій Гарань

Олексій Гарань розповів про візит громадських активістів до Нігерії та Гани з метою адвокації української позиції в країнах Глобального Півд...
23 жовтня 2022

Аналітика соцопитувань: Фонд Демініціатив на D1

Сергій Шаповалов та Юрій Горбань на дніпровському телеканалі D1 та представили дані нещодавніх соцопитувань Фонду та розповіли, для чого про...
6 жовтня 2022

З Олексієм Гаранем – про інститут репутації, відлучення опозиції від ЗМІ й чи є шанси в авторитаризму під час війни

Олексій Гарань про книгу пам'яті Ірини Бекешкіної і день сьогоднішній - репутацію в професії, політичному й громадському житті
25 липня 2022