Коментарі
Перегляди: 910
1 лютого 2019

Президентські рейтинги: останні тенденції

Ривок» у рейтингах спостерігається у шоумена Зеленського, підтримка чинного Президента зростає, а рейтинг Юлії Тимошенко стабілізувався.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення повідомила керівник Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

Ірина Бекешкіна, коментуючи результати останніх соціологічних досліджень, зауважила, що «ривок» у підтримці останнім часом здобув шоумен Володимир Зеленський. З її слів, «бум» відбувся на новорічні свята, після привітання Зеленського на Новий рік замість Президента. Зростання підтримки чинного Президента Петра Порошенка, зауважила Ірина Бекешкіна, спостерігається із грудня та пов’язаний із подіями щодо отримання томосу. Натомість рейтинг лідерки «Батьківщини» Юлії Тимошенко стабілізувався.

Експерт, коментуючи заяви про те, що Зеленського підтримує молодь, яка не йде на виборчі дільниці, зауважила, що теза про те, що молодь начебто не ходить на вибори, є хибною. З її слів, молоді люди просто менше йдуть на вибори, аніж обіцяють.

Ірина Бекешкіна, реагуючи на заяви про замовні результати соцопитувань, зазначила, що її дивує термін «замовні», оскільки будь-які опитування хтось замовив і хтось заплатив.

«Наші опитування в основному йдуть за проектами, які фінансуються міжнародними організаціями, і вони теж замовні, але ми замовляємо роботу, а не рейтинг», – наголосила Ірина Бекешкіна та додала, що солідні організації, які працюють понад 20 років, не будуть псувати свою репутацію такими діями.

«Свідченням того, що опитування проводиться об’єктивно, є те, що в них лідери – одні й ті ж, хоча організації різні. Якби все залежало від того, хто заплатив за рейтинги, то вони всі були б різні», – пояснила експерт.

Нагадаємо, як свідчать результати соцопитування, проведеного Центром соціальних і маркетингових досліджень «Соціс», Київським міжнародним інститутом соціології, Центром Разумкова, якби президентські вибори відбулися сьогодні, то до другого туру потрапили б Володимир Зеленський і Петро Порошенко. Найбільшу підтримку населення серед тих, хто візьме участь у голосуванні та визначився зі своїм вибором, отримав би Володимир Зеленський (23%). Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2019/02/01/prezydentski_reytyngy_sotsiolog_bekeshkina_nazvala_ostanni_tendentsii_1501157

Top