Президент дипломатично нагадав слова Сабодана про автокефалію як абсолютно природній процес становлення церкви в незалежній Україні
Під час промови з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі-України президент України Петро Порошенко дипломатично нагадав, що автокефалія є абсолютно природним процесом становлення церкви в незалежній Україні.
На це звернув увагу в ефірі "Прямого" професор політології НаУКМА, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" Олексій Гарань.
"Ви знаєте, я на що б звернув увагу у виступі президента? Я його вже перечитав. Бо він надрукований на сайті. І там є цікаве посилання на думку колишнього лідера Української православної церкви Московського патріархату і предстоятеля Володимира (Сабодана). Ми знаємо, що це людина, яка сприяла початку діалогу між Київським та Московським патріархатами і яка діяла дуже дипломатично, виважено і мудро. І от президент зацитував слова Сабодана про автокефалію – автокефалію як абсолютно природній процес становлення церкви в незалежній Україні. Мені здається, що це було дуже гарне дипломатичне нагадування", - зауважив Гарань.
Експерт також відзначив, що президент повторив, що держава відокремлена від церкви. "І потім він дякував представникам різних конфесій і церков, які брали участь в цій церемонії. І серед них… Спочатку, очевидно, дякували Вселенському патріарху, патріарху Філарету, архієпископу Макарію і так далі. І далі була подяка, в тому числі, й ієрархам Української православної церкви Московського патріархату, і, цитую, "в тому числі тим, хто висловився за створення Єдиної помісної церкви".
Тобто це означає, що президент намагається діяти як дипломат. І він намагається використати, в тому числі, тих всередині УПЦ МП, які готові долучитися до процесу створення автокефальної православної церкви", - сказав Олексій Гарань.
Як повідомляв "Прямий", президент України Петро Порошенко на урочистостях з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі-України гарантував, що влада не втручатиметься у суто внутрішні церковні справи, проте й іншим державам не дозволить цього робити.
28 липня під час урочистих заходів з нагоди відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі – України представники делегації Вселенського Патріархату повідомили, що Материнська Церква розпочала процедуру надання автокефалії Українській Православній Церкві.