Опитування
Перегляди: 2832
26 грудня 2004

Попередні результати Національного екзит-полу’2004 (переголосування другого туру)

За підсумками обробки 80% анкет станом на 20.00, одержано такі дані:

Віктор Ющенко — 56.5%

Віктор Янукович — 41.3%

Проти обох — 2.3%

Різниця голосів, відданих за кандидатів, становить 15.2%

26 грудня, під час переголосування другого туру виборів Президента України, Кон­сор­ціум з проведення Національного екзит-полу’2004 опитав на 460 виборчих дільницях близь­ко 30.000 осіб. За даними опитування, за Віктора Ющенка про­голосувало 56.5% від тих, хто взяв участь у голосуванні, за Віктора Януковича — 41.3%, про­ти обох — 2.3%. Досяжність — 82%. Похибка складає близько 1.8%.

Екзит-пол провів консорціум у складі Фонду “Демократичні ініціативи”, Київського міжнародного інституту соціології й Українського центру еко­но­мічних та політичних досліджень імені О. Разумкова. КМІС та Центр ім. Разумкова провели два паралельні опитування за загальнонаціональною ви­бір­кою. Результати двох опитувань було зведено разом.

Опитування проводилося методом таємного анкетування, коли виборець власноруч за­пов­нював невелику анкету і вкидав її у скриньку. Таким чином, навіть інтерв’юєр не бачив від­повідей респондента. Консорціум вважає, що саме такий метод є максимально набли­женим до процедури таємного голосування. Це дало змогу зробити дослідження об’єк­тив­ні­шим через зменшення побоювань виборців брати участь в опитуванні і відповідати, за кого ж вони справді проголосували.

Національний екзит-пол’2004 проводився під контролем Центру Левади (Росія) і компанії PBS (Польща).

Проект Національний екзит-пол’2004 співфінансують Швейцарська Дирекція з питань розвитку та спів­ро­бітництва, Королівське Посольство Норвегії в Україні, Програма демократичних грантів Посольства США в Україні, Канадське агентство міжнародного розвитку, Посольство Канади в Україні, Посольство Ко­ро­лів­ства Нідерландів в Україні, Посольство Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні, Шведське агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку Sida, Королівське Посольство Данії в Україні, Представництво Єврокомісії в Україні, Фонд Чарльза Стюарта Мотта (США), Національний фонд під­тримки демократії (США), Міжнародний фонд “Відродження” і Фонд “Євразія”.

Прес-служба консорціуму