Коментарі
Перегляди: 271
16 січня 2023

Помилку Арестовича використали проти України – Петро Бурковський

Теза Олексія Арестовича,  що ракету, яка вдарила по житловому будинку в Дніпрі, могла збити українська протиповітряна оборона, підхопили  російські медіа, і вона дуже сильно  зіграла проти інтересів України, зазначив в інтерв’ю Радіо NV виконавчий директор Фонду «Демократичні ініціативи» Петро БУРКОВСЬКИЙ.

Він пояснив, що в росії Арестович сприймається як доволі авторитетне джерело.  На Заході його теж  цитують різні медіа як радника президента.  І тому все, що він говорить,  має великий вплив.  

«Цього разу він, на жаль, сказав так, що це прозвучало  як  доконаний факт, попри те, що він потім намагався виправдатися... Тому та критика, яка пролунала  в бік Арестовича, абсолютно справедлива», – заувжив Петро Бурковський.

Він також нагадав,   що Україна вже не вперше потрапляє в таку кризову ситуацію за час війни. Схожа була  наприкінці березня в Стамбулі, коли представники української делегації, зокрема Давид Арахамія і Олександр Чалий, почали розповідати про мирний договір за умовами, де не враховувалися національні інтереси України.

«Статус окупованих росією територій на той момент залишався незрозумілим.  Україна давала цілу низку обіцянок.  Це була бомба  під суверенітет України, її стабільність. Важко було повірити, що це озвучать українські громадяни, а не громадяни країни-ворога», – пригадує аналітик.

Зараз та сама криза, каже Петро Бурковський, і вона дуже небезпечна.

Адже з початку ракетних обстрілів  російська пропаганда створила низку дезінформаційних прийомів,  серед яких і той, що українці страждають не через ракетні і дронові обстріли, а через те, що працює українська протиповітряна системи.

«Така дезінформація має дві цілі,  – пояснює аналітик. – Перша – для того, щоб переконати своїх власних громадян,  що ніяких злочинів російська армія не вчиняє. А друга – спрямована на прихильників росії на Заході, в країнах Європи, США, на Близькому та Далекому Сході, в Африці та Азії, по всьому світу...  Головна мета російської  пропаганди – створити альтернативну точку зору, яка є нібито рівноцінна і поважається як українська точка зору».

Вони просто дзеркально переписують новини і вводять в оману тих громадян, які хочуть вірити в те,  що росія дійсно когось визволяє, а не веде геноцидальну війну в Україні, акцентував Петро Бурковський.

Тому українці мають провадити проактивну інформаційну  роботу в кожній окремій країні, мати індивідуальний підхід  в комунікації  з нею, підсумував він.

Останні новини з категорії Коментарі

Наступ Росії, сучасна зброя й контрнаступ України – коментар Марії Золкіної

Марія Золкіна розповіла ТСН, чому Німеччина довго блокувала надання танків, до чого готується Путін, і чому важливо вийти на завершальний ет...
31 січня 2023

В Україні дедалі негативніше ставляться до СРСР, причому у всіх регіонах — Сергій Шаповалов

Сергій Шаповалов прокоментував результати дослідження щодо змін у ставленні українок і українців до радянського минулого
26 січня 2023

До дня народження Володимира Зеленського експерти NV назвали позитивні та негативні риси президента і спрогнозували його майбутнє

Найсильнішою стороною президента виявилось вміння комунікувати з українцями і світом, а найслабшою — команда.
25 січня 2023

Корупційні скандали та кадрові зміни у владі під час війни – коментар Олексія Гараня та Дмитра Васильєва

Олексій Гарань і Дмитро Васильєв прокоментували зміни у владних кабінетах та корупційні скандали
25 січня 2023