Олексій Гарань

доктор історичних наук, професор кафедри політології НаУКМА, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 554
28 вересня 2020

Поляризація країни – головна проблема прийдешніх виборів

Поляризацію країни головною проблемою прийдешніх виборів у розмові з Радіо Свобода називає професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор «Фонду демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Олексій Гарань. Він це пов’язує, зокрема, з тим, що знову під час місцевих виборів не йдеться про проблеми регіонів, а кампанія зводиться до змагання загальнонаціональних партій.

На жаль, знову на місцевих виборах продовжується загальнонаціональна кампанія

«Перші номери списків – це відображення глибинної тенденції, яка полягає у тому, що в нас, на жаль, знову на місцевих виборах продовжується загальнонаціональна кампанія, і партії акцентують на національних гаслах, замість місцевих проблем. Частково це пов’язано з партизацією виборів, зниженням бар’єру для партійних виборів із 90 тисяч до 10 тисяч виборців, що є неправильним. Це стосується як партії влади, так і її опонентів. Тарифи, пенсії, зарплати – це насамперед відповідальність центральної влади, місцеві вибори тут мало що змінять. Інші виносять проблеми миру, важливу проблему, але її не вирішує місцева влада», – зауважує Гарань.

Невідповідна, на думку політолога Олексія Гараня, виборча риторика не найкращим чином відбилася і на формуванні списків кандидатів у депутати місцевих рад.

«Хотілося би бачити людей, які працюють на місцевому рівні, а ставка робиться на розкручених на загальнонаціональному рівні. У «Слузі народу» підходять з одним критерієм: щоб людина була віддалена від інших політичних сил і мала серйозні шанси на перемогу. Ми це бачимо в Одесі. Якщо говорити про «Європейську солідарність», вони теж першими номерами роблять людей пізнаваних. Це, скоріше, маркетологічний хід, щоб вести за собою список. Марина Порошенко йде у міську раду – таке рішення говорить, що використовується прізвище Петра Порошенка в той час, коли на цих виборах ми маємо говорити саме про місцеві проблеми. Стосовно «Голосу», то перше місце Нефьодова є логічним. Він був успішним на посаді. «Голос» посилає своєму електорату сигнал, що партія робитиме ставку на фахівців», – каже Гарань.