Олексій Гарань
Політолог, професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду Демократичні ініціативи
Коментарі
Перегляди: 623
26 червня 2017

Політолог пояснив, чому Макрон готовий допомагати Україні

Президент Франції Еммануель Макрон хоче збільшити вплив своєї країни на міжнародній арені, зокрема, у "нормандському форматі". Окрім того, глава Франції не проти, аби його ім'я було пов'язане з конкретними успішними діями.

Про це у коментарі 24 Каналу сказав професор Києво-Могилянської академії, науковий директор фонду "Демократичні ініціативи" Олексій Гарань.

За словами політолога, французький президент продемонстрував амбіції у справі припинення війни на Донбасі на зустрічі з президентом України Петром Порошенком.

На думку професора, для України бажання Макрона наростити вплив Франції у Нормандському форматі є вигідним з точки зору швидшого припинення військової агресії Росії.

Макрон спробує довести свою особисту ефективність. І йому важливо, щоби його ім'я було пов'язане з конкретними успіхами. Поки що важко говорити про деталі, але важливо, що будь-які пропозиції французького президента базуватимуться на чіткому визнанні Росії агресором. На такому рівні – це дуже важливі сигнали,
– зазначив політолог.

 

Він також відзначив, що дуже важливим є те, що нарешті відбулося особисте знайомство Порошенка з президентом Франції, адже ця країна є однією з ключових у Європейському Союзі при прийнятті рішень щодо антиросійських санкцій.

Гарань вважає: для України важливо, що Макрон не змінив риторику після обрання на пост президента. Водночас професор впевнений, що Заходу важливо зберігати діалог з Росією з питань урегулювання конфлікту в Сирії, ядерної програми Ірану та боротьби з тероризмом. Важливо, що  західні країни не погодились обміняти поступки в цих питаннях на Україну, про що, ймовірно, їх просила Росія.

 

Позиція Заходу залишається простою: ми готові на діалог з Росією, але не ціною України,
– сказав Гарань.

 

Нагадаємо, 26 червня Петро Порошенко приїхав до Франції з офіційним візитом, де зустрівся з французьким лідером. Еммануель Макрон запропонував кілька нових рішень щодо вирішення війни на Донбасі.

Оригінал: 24 канал

Top