Політичний квартал: перша чверть 2021 року

Опитування
Перегляди: 3481
13 травня 2021

Експертне опитування «Політичний квартал: весна 2021» проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва впродовж квітня-травня 2021 року. Всього опитано 52 експерти.

  • Оцінка діяльності Президента Зеленського залишається достатньо низькою. Традиційно найменше Президенту вдається кадрова політика: її оцінка найнижча з усіх сфер діяльності очільника держави впродовж 5 кварталів поспіль. Дещо краща ситуація з веденням зовнішньої політики: її оцінено на середньому рівні і вона підвищилася порівняно з попередніми опитуваннями.
  • Інакша ситуація у питанні боротьби з епідемією. Так, на початку пандемії, зусилля Президента Зеленського були оцінені відносно непогано. Водночас, з кожним наступним кварталом оцінки погіршувались і нині перебувають на найнижчому рівні за весь час епідемії.

  • Більшість потенційних подій, які були запропоновані для оцінки ймовірності, експерти вважають малоймовірними у короткостроковій перспективі. Понад 50% ймовірності (а саме 51%) опитані експерти дають лише  економічній рецесії. Відносно ймовірним також є відновлення співпраці з МВФ (46%). Решту подій експерти розглядають радше гіпотетично та оцінюють як малоймовірні. Мова йде про розпад парламентської більшості (38%) чи про відставку уряду (36%). Можливість повномасштабного вторгнення Росії оцінюється на рівні 35%. Доступність щеплення від COVID-19 для усіх охочих вакцинуватися оцінюється на рівні лише 26%.

  • Опитані експерти вважають блокування телеканалів Zik, NewsOne та “112 Україна”  найбільш позитивною подією серед запропонованих та такою, яка  має відносно великий політичний вплив. Найбільш суттєвою з негативних подій експерти назвали призупинення активної співпраці з МВФ. Суттєвою негативною подією є й конфлікт Президента з суддями Конституційного суду. Менш суттєвими, але також негативними є кримінальне переслідування правоохоронцями окремих активістів та ухвалення закону про всеукраїнський референдум. Скоріше позитивною подією опитані експерти називають розслідування Bellingcat стосовно «вагнерівців», однак оцінити кінцевий характер впливу поки неможливо. Скоріше позитивно також оцінено створення Україною, Францією та Німеччиною "мирного плану" щодо Донбасу та появу Бюро економічної безпеки.

Пресконференція «Політичний квартал: перша чверть 2021 року. Оцінки, висновки, прогнози»  проводиться Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст матеріалів заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Завантажити пресреліз з таблицями розподілів відповідей і списком опитаних експертів.

Останні новини з категорії Опитування

Виклики для свободи слова та журналістів в умовах війни: соціологічне дослідження

Дослідження охоплює кількісне експертне опитування 132 журналістів, проведене з 18 по 27 січня 2023 року, а також якісне фокус-групове опиту...
4 травня 2023

Національна культура та мова в Україні: зміни в громадській думці після року війни

Опитування проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова за підтримки про...
10 березня 2023

Опір агресору, волонтерство, обстріли інфраструктури: як повномасштабна війна вплинула на життя українців

Опитування у макрорегіонах України проведене з 13 по 21 грудня 2022 року
24 лютого 2023

Засудження СРСР, дерусифікація, Майдан – як змінюється ставлення українців до політики національної пам’яті на тлі російської агресії

Опитування у макрорегіонах України проведене з 13 по 21 грудня 2022 року
20 січня 2023