Політичний квартал: перша чверть 2021 року

Опитування
Перегляди: 4104
13 травня 2021

Експертне опитування «Політичний квартал: весна 2021» проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва впродовж квітня-травня 2021 року. Всього опитано 52 експерти.

  • Оцінка діяльності Президента Зеленського залишається достатньо низькою. Традиційно найменше Президенту вдається кадрова політика: її оцінка найнижча з усіх сфер діяльності очільника держави впродовж 5 кварталів поспіль. Дещо краща ситуація з веденням зовнішньої політики: її оцінено на середньому рівні і вона підвищилася порівняно з попередніми опитуваннями.
  • Інакша ситуація у питанні боротьби з епідемією. Так, на початку пандемії, зусилля Президента Зеленського були оцінені відносно непогано. Водночас, з кожним наступним кварталом оцінки погіршувались і нині перебувають на найнижчому рівні за весь час епідемії.

  • Більшість потенційних подій, які були запропоновані для оцінки ймовірності, експерти вважають малоймовірними у короткостроковій перспективі. Понад 50% ймовірності (а саме 51%) опитані експерти дають лише  економічній рецесії. Відносно ймовірним також є відновлення співпраці з МВФ (46%). Решту подій експерти розглядають радше гіпотетично та оцінюють як малоймовірні. Мова йде про розпад парламентської більшості (38%) чи про відставку уряду (36%). Можливість повномасштабного вторгнення Росії оцінюється на рівні 35%. Доступність щеплення від COVID-19 для усіх охочих вакцинуватися оцінюється на рівні лише 26%.

  • Опитані експерти вважають блокування телеканалів Zik, NewsOne та “112 Україна”  найбільш позитивною подією серед запропонованих та такою, яка  має відносно великий політичний вплив. Найбільш суттєвою з негативних подій експерти назвали призупинення активної співпраці з МВФ. Суттєвою негативною подією є й конфлікт Президента з суддями Конституційного суду. Менш суттєвими, але також негативними є кримінальне переслідування правоохоронцями окремих активістів та ухвалення закону про всеукраїнський референдум. Скоріше позитивною подією опитані експерти називають розслідування Bellingcat стосовно «вагнерівців», однак оцінити кінцевий характер впливу поки неможливо. Скоріше позитивно також оцінено створення Україною, Францією та Німеччиною "мирного плану" щодо Донбасу та появу Бюро економічної безпеки.

Пресконференція «Політичний квартал: перша чверть 2021 року. Оцінки, висновки, прогнози»  проводиться Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст матеріалів заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Завантажити пресреліз з таблицями розподілів відповідей і списком опитаних експертів.

Останні новини з категорії Опитування

Громадська думка українців щодо святкування дати закінчення Другої світової війни у Європі

Пресреліз, підготовлено за результатами опитувань Інституту соціології НАН України, Фонду "Демократичні ініціатви", Центру Разумкова, КМІС...
8 травня 2024

Соціально-політичні орієнтації та проблеми мобілізації в Україні – загальнонаціональне опитування

Загальнонаціональне опитування проведено з 21 по 27 березня 2024 року
25 квітня 2024

Джерела інформації про війну

Загальнонаціональне опитування проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разум...
18 квітня 2024

Повоєнне відновлення України та медіаспоживання: загальнонаціональне соціологічне опитування

Загальнонаціональне опитування проведене з 3 по 12 березня 2024 року на замовлення медіамережі «Вікно Відновлення»
28 березня 2024