Коментарі
Перегляди: 459
9 лютого 2024

Політична відставка Залужного є дестабілізуючим фактором – Тарас Жовтенко

Відставка Валерія Залужного, про яку так багато говорили останнім часом, таки відбулася. У четвер, 8 лютого, новим головнокомандувачем Збройних Сил України президент Володимир Зеленський призначив генерал-полковника Олександра Сирського. Як було відправлено у відставку Валерія Залужного і що тепер чекає на ЗСУ та Україну, експерти прокоментували виданню «Апострофа».

Зокрема, Тарас Жовтенко,  безпековий аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» відзначив, що причина відставки генерала так і залишилося не озвучена.

«Причини відставки генерала Залужного, пов'язані з його професійною діяльністю, поки не озвучуються. Наскільки я знаю, в Офісі президента було оголошено, що буде проведено аудит дій ЗСУ протягом 2023 року. Але тут незрозуміло, які юридично наслідки цього аудиту, як він буде оформлений, хто його проводитиме. Тобто у відставці Залужного присутня лише певна політична логіка», – каже Тарас Жовтенко.

У наслідках відставки Валерія Залужного аналітик  оптимізму не вбачають.

«Політична відставка Залужного є дестабілізуючим фактором, який може похитнути баланс між політичним сектором і сектором безпеки держави, особливо того, що стосується збройних сил, – каже Тарас Жовтенко, – Ефективність та боєздатність української армії на полі бою забезпечується не лише діями вищого військового керівництва. Є багато моментів, які перебувають у компетенції політичного керівництва країни. З боку військових це може виглядати як перекладання відповідальності за провали політичного керівництва на військових. Така ситуація не може позитивно впливати на бойовий дух підрозділів ЗСУ та на продовження операцій, які тривають зараз, тому що наступник Залужного нікуди не дінеться від тих труднощів, які існують наразі».

На думку Тараса Жовтенка, як мінімум у середньостроковій перспективі наслідки відставки Залужного нічого позитивного не принесуть.

 

Останні новини з категорії Коментарі

Вибори до Європарламенту: успіх правих популістів і як це вплине на Україну

Олексій Гарань у статті ZN.UA розповів, про попередні результати виборів у Європарламент та чого очікувати Україні
12 червня 2024

"Критично важливо": Тарас Жовтенко пояснив, як вплинуть на Україну результати виборів до Європарламенту

Стратегічно ситуація для нового складу Європейського парламенту не є критичною, вважає Тарас Жовтенко
11 червня 2024

Зеленський і Байден звірили годинники щодо дій у війні з Росією. Є моменти, які роз'єднують погляди Києва та Вашингтона – Марія Золкіна

Про підсумки візиту Володимира Зеленського до Франції, його зустріч із президентами США та Франції – в інтерв’ю Радіо Свобода розповіла Ма...
10 червня 2024

Якщо Лукашенку залишити хоча б одну ядерну боєголовку – для Путіна це великий ризик – Тарас Жовтенко

Про що свідчить заява Путіна, що Москва може почати постачати далекобійну зброю супротивникам західних країн - розповів Тарас Жовтенко
7 червня 2024