Олексій Гарань
Політолог, професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду Демократичні ініціативи
Коментарі
Перегляди: 458
20 липня 2017

План “Малоросія”. Чого домагається РФ

Очевидно, що текст одіозної заяви Захарченка щодо створення «Малоросії» писали в Кремлі. Це було видно навіть по тому, з якими величезними труднощами Захарченко зміг його прочитати.

Для чого це потрібно Росії? Думаю, що може бути одразу кілька пояснень того, що ж стоїть за цими абсолютно безглуздими заявами.

1. Росія намагається залякати Захід (а можливо й  Україну) тим, що вона може вийти з мінського процесу. Очевидно, що таке рішення різко ускладнить роботу тристоронньої контактної групи та нормандської четвірки. Учасники Нормандського формату вже зробили заяви з цього приводу.

2. Росія ускладнює обговорення тем, які є пріоритетними для України: реальне перемир’я і обмін заручниками. Тобто вона намагається перевести переговори в якийсь інший напрямок.

Наслідки таких заяв – контпродуктивні для Кремля

3. Росія може підвищувати ставки в мінському процесі. Зараз, устами бойовиків, вона ставить такі вимоги, які очевидно неможливо виконати, а потім вона скаже: «Дивіться, ми натиснули на бойовиків, і вони відмовляються від своїх вимог». От вам і компроміс. От Росія і вплинула на бойовиків.

4. Це може бути, як одна із версій, елемент спалювання Захарченка. І Плотницький, і Захарченко є занадто одіозними фігурами, і всі це розуміють, включаючи наших міжнародних партнерів. І в певний момент проводиться заміна цих одіозних постатей, а потім Росія закликає вести нові переговори з новими «лідерами». «Ось бачите, ми вплинули, ми поміняли, нові лідери не такі одіозні, як Захарченко і Плотницький».

5. Росія знову вкинула нам тему, яку всі обговорюють. Вона створила черговий шум в українському суспільстві, який відволікає нас від більш важливих речей, які ми маємо переслідувати в переговорах по Донбасу.

Очевидно, що пункти 1, 2 і 3 – це спроба вплинути на переговори у нормандському форматі.

Наслідки таких заяв – контпродуктивні для Кремля, тому що їх безглуздість ще раз показує хто хоче мира на Донбасі, а хто його не хоче. Тому зрештою, це просто додасть аргументації українській стороні. 

Оригінал: Новое время

Top