Коментарі
Перегляди: 858
26 лютого 2024

Північнокорейські ракети атакують Україну – Південна Корея має хвилюватися – Петро Бурковський


Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин (ліворуч) і президент Росії Володимир Путін потиснули один одному руки після зустрічі на космодромі "Східний" у вересні минулого року.

Оригінал: Hankook Ilbo

Північнокорейська зброя атакує Україну. Щонайменше 24 балістичні ракети малого радіусу дії, виготовлені в Північній Кореї, виявлено наприкінці минулого року (з 30 грудня минулого року по 7 лютого цього року, підрахунок української прокуратури) на території України. Незрозуміло, якою мірою військова співпраця, задекларована на північнокорейсько-російському саміті у вересні минулого року, призведе до постачання північнокорейської зброї в Росію. Цю тему порушує  південнокорейське видання  Hankook Ilbo.

«Країна, яка повинна нервувати, коли бачить, що північнокорейська зброя атакує Україну, –Південна Корея», – застеріг в інтерв'ю Hankook Ilbo  Петро Бурковський, виконавчий директор провідного українського аналітичного центру, Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва. Він є  експертом з міжнародних відносин, який свого часу очолював  Центр досліджень проблем РФ у Національного інституту стратегічних досліджень, а також добре обізнаний у питаннях Східної Азії.

Україна – це «лабораторія»... Мета Північної Кореї – Південна Корея

На думку Петра Бурковського, Північна Корея має «золоту нагоду» не лише отримати економічний зиск від продажу ракет та іншої зброї, яку вона розробила та якою володіє,  але й випробувати різні види озброєння, ефективність яких ще треба довести.

«Північна Корея використовує Україну для випробування та вдосконалення своєї зброї. Не виключено, що Північна Корея тренує свій персонал, відправляючи  власних пілотів на війну в Україні. Саме Південну Корею вони намагаються залякати, набуваючи тут досвіду», – вважає аналітик. З огляду на це, Південна Корея має посилити свою безпекову співпрацю з Україною та іншими європейськими країнами, стверджує він.

«Ми повинні знайти способи зупинити або зірвати передачу північнокорейської зброї до Росії», – наполягає Петро Бурковський.

Важливим для України є й посилення військової співпраці з Південною Кореєю – потужною оборонно-промисловою державою. Враховуючи законодавчу заборону Південної Кореї на експорт зброї воюючим сторонам, «рішенням могла би стати допомога Україні в озброєнні через Європейський Союз»,  наголосив аналітик.  Це був би варіант, подібний до  «обхідної підтримки» Південною Кореєю України шляхом продажу боєприпасів Сполученим Штатам.


Український правоохоронець показує ракету,  ймовірно, виготовилену Північною Кореєю, яка була використана під час авіаудару по Харкову  минулого місяця. (Reuters Yonhap News)

Проблема не в Трампі, а в «грі» Путіна

Зростає занепокоєння, що повернення до влади президента США Дональда Трампа на президентських виборах у листопаді буде поганою новиною для України. Але Петро Бурковський зізнався, що він «не надто стурбований». На його думку, незважаючи на погрози Трампа припинити військову допомогу Україні та  роззброїти НАТО, колишній президент в разі повторного обрання  зробить все ж «реалістичний вибір»:

«Незалежно від того, хто переможе на виборах президента США, ми не можемо заперечувати той факт, що безпека США перебуває під загрозою Росії. Переваги у сфері безпеки, які США отримують від таких держав,  як Україна та Південна Корея, також значні. Трамп  – «бізнесмен», тому він може вирішити, що краще стати на бік «надійного союзника», ніж «ненадійного диктатора».

Однак цей рік буде небезпечним, вважає Петро Бурковський. За його прогнозами,  після того, як російський президент Володимир Путін розпочне свій «п’ятий термін при владі»  у  березні цього року, існує висока ймовірність  «загострення» ситуації  до президентських виборів у США.

«Враховуючи, що російська армія має перевагу на полі бою, існує ймовірність того, що Путін продовжить нинішню війну на виснаження замість того, щоб змінити свою стратегію та  статус-кво. Політичних і військових чинників для серйозних змін, таких як масова мобілізація і припинення вогню, небагато, а ресурсів недостатньо. Існує також необхідність виграти час для початку великого наступу до президентських виборів у США. Ось чому ми повинні бути більш підготовленими».

Еун-Бюль Шин, кореспондент ebshin@hankookilbo.com

Останні новини з категорії Коментарі

Путінська схема перетворюється на робочу на Заході — Марія Золкіна

Як путінська схема — «нелегітимний президент, а мир підписувати треба ж з легітимним» — перетворюється на робочу схему і позицію в переговор...
20 грудня 2024

Європейські миротворчі війська в Україні: хто здатний наважитись

Олексій Гарань прокоментував ідею розміщення європейських миротворців в Україні
17 грудня 2024

Росія отримала чіткий сигнал про технологічну перевагу американських оборонних систем – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко в інтерв’ю Радіо NV прокоментував запуск російської міжконтинентальної балістичної ракети «Орєшнік» та реакцію США на нього
17 грудня 2024

Проросійські сили в Україні гратимуть на виснаженні суспільства – Олексій Гарань

Олексій Гарань прокоментував появу Юрія Бойка в етерах, а також дані соцопитування про те, з чим пов'язані симпатії українців до окремих іно...
17 грудня 2024