Медіа
Перегляди: 3333
29 червня 2020

Законопроєкт про референдум: інструмент демократії чи мінне поле для маніпуляцій

Дати українцям право вирішувати долю країни президент Зеленський обіцяв від самого обрання. Цей законопроєкт латає правову дірку, бо в Конституції референдум є, а як його проводити, не знав ніхто. 

Минулого тижня 252 народні депутати підтримали президентський законопроєкт про народовладдя, і таким чином дали народу в руки потужну зброю під назвою референдум. Але   наскільки легко повернути її проти самих себе і чи  додасть  це влади народу - ТСН  розбиралася разом з експертами.

Щоб референдум визнали дійсним, на нього має прийти 50%  виборців, але перемога буде за тим, хто забере собі половину голосів плюс один, тобто фактично чверть населення вирішить долю всієї держави, і от саме на них будуть спрямовані усі можливі методи маніпуляцій.

Переможе той, в кого буде рупор, тобто доступ до телевізора і правильно поставлене запитання.

«Бо  залежно від формулювання запитання можна отримати кардинально різні відповіді, що дасть і різний результат», – пояснює в коментарі ТСН аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» Андрій Сухарина, який вивчає суспільну думку і чітко бачить, як легко політики можуть перетворити демократію на охлократію, бо це рай для популістів.

Разом із кореспонденткою ТСН вони провели невеликий експериментальний референдум в селі на Київщині, де свідомо зманіпулювали запитанням. Що із того вийшло і де законодавці, свідомо чи ні, заклали мінне поле для маніпуляцій - дивіться у сюжеті ТСН​.

Останні новини з категорії Медіа

Стратегія Путіна, страхи Заходу та спроба точкового скасування санкцій – Марія Золкіна в інтерв'ю ТСН

Марія Золкіна розповіла ТСН про цілі, які ставить Путін, спроби Росії підважити санкційний режим та страхи Заходу.
28 листопада 2022

Важливо пояснювати африканським країнам, з чим пов'язана їхня продовольча криза – Олексій Гарань

Олексій Гарань розповів про візит громадських активістів до Нігерії та Гани з метою адвокації української позиції в країнах Глобального Півд...
23 жовтня 2022

Аналітика соцопитувань: Фонд Демініціатив на D1

Сергій Шаповалов та Юрій Горбань на дніпровському телеканалі D1 та представили дані нещодавніх соцопитувань Фонду та розповіли, для чого про...
6 жовтня 2022

З Олексієм Гаранем – про інститут репутації, відлучення опозиції від ЗМІ й чи є шанси в авторитаризму під час війни

Олексій Гарань про книгу пам'яті Ірини Бекешкіної і день сьогоднішній - репутацію в професії, політичному й громадському житті
25 липня 2022