Палити шини не треба, але вийти на вулиці і змусити владу дати відповіді - варто!

Коментарі
Перегляди: 781
3 жовтня 2019

Чи стануть акції протесту проти підписання «формули Штайнмаєра»,  які покотилися по всій Україні, початком  нового Майдану і  як вони можуть розвиватися далі?

Про це в ефірі 5 каналу свою думку висловив професор політології НаУКМА, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Гарань.

«Я б не хотів щоб це був Майдан, тому що Путін зацікавлений, щоб в Україні відбувалася політична дестабілізація, – зазначив науковець. –  Тобто якщо ми зараз побачимо,  що почнуть палити шини і дійде до якихось сутичок,  то це радше спрацює на користь Путіна. Важливіше – це справді показати кількість людей, яка не задоволена, як інформується суспільство про те, що відбувається в країні».

Олексій Гарань пояснив – у самій  «Формулі Штайнмаєра» капітуляції немає,  вона є  просто  спробою  української  дипломатії переграти Росію на переговорах. Але насправді тут  закладено небезпечні моменти, які можуть призвести до поступок України, які для неї не вигідні.

«І оскільки ми бачимо по парламенту,  що влада ігнорує опозицію, то дійсно люди на вулицях, громадянське суспільство, позапарламентська  опозиція – всі вони можуть ставити жорстко  питання:  чи йдеться про  якусь зміну позицій України, чи йдеться про здачу національних інтересів? І в цьому сенсі, я  думаю, що чим більше людей вийде, тим краще. Тоді влада змушена буде з цим  рахуватися і змушена буде давати відповідь», – вважає Олексій Гарань.  

Top