Коментарі
Перегляди: 298
5 липня 2018

Новий термін для Володимира Балуха: «надзвичайно цинічна помста»

Російський прокурор Дмитро Шмельов запросив для українського активіста, кримчанина Володимира Балуха чотири роки колонії загального режиму ‒ у справі про дезорганізацію роботи ІТТ. Із урахуванням вироку за першою справою Балуху загрожує 6 років колонії. Українець уже понад сто днів голодує в СІЗО Сімферополя. У своєму останньому слові він сказав, що «за любов до батьківщини готовий платити будь-яку ціну»:

«У своєму останньому слові я хочу сказати тільки про одне: жодної секунди, жодним помислом своїм я не шкодую про свої дії. Мені за них, по-перше, глибоко не соромно, по-друге, глибоко, до найдрібніших подробиць, немає абсолютно нічого протизаконного, навіть за вашими законами, в моїх діях. І тому заплатити за любов до батьківщини та до рідних я готовий будь-яку ціну. Я б написав явку з повинною, зізнання добровільне. Ну запровадьте статтю за ненависть до системи, режиму, який узурпував владу в цій державі. Я тоді напишу щиросердне зізнання: так, ненавиджу, так, вважаю це величезною ганьбою для народу, який терпить над собою все, що відбувається».

Адвокат Володимира Балуха Ольга Дінзе наголосила, що покарання, яке запросив прокурор, не відповідає підсудному злочину. За словами захисниці, згідно з практикою призначення покарань за статтею 321 частини другої Кримінального кодексу Росії, це в середньому чотири-шість місяців позбавлення волі, але не чотири роки.

Речниця Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца називає ситуацію з Балухом надзвичайно цинічною.

‒ Російська сторона незаконно окупувала Крим і своїми цинічними діями ‒ такими, як ще один можливий вирок Володимиру Балух просто за український прапор і сфабриковані звинувачення ‒ виходить уже за межі здорового глузду. З огляду на те, що перша справа абсолютно сфабрикована й заснована на тому, що Балух ‒ патріот України, він почав голодувати на знак протесту. І на цьому тлі, коли ми вимагаємо допуску наших лікарів, омбудсмена та правозахисників до Балуха, щоб дізнатися про стан його здоров'я, починається нова сфабрикована справа з незрозумілими звинуваченнями людини в ув'язненні. Ми висловили російській стороні протест із цього приводу, ми дуже стурбовані станом здоров'я Володимира й вимагаємо від Росії допуску українських або незалежних міжнародних лікарів. Довіряти окупаційній владі ми не можемо.

Я б не стала використовувати слово «обмін» ‒ ми завжди говоримо, що боремося за звільнення кожного політв'язня
Мар'яна Беца

Мар'яна Беца додала, що МЗС має намір співпрацювати з зарубіжними партнерами України, щоб ті вимагали від Кремля звільнення Володимира Балуха та інших українських політв'язнів ‒ у першу чергу тих, хто голодує.

- Я б не стала використовувати слово «обмін» ‒ ми завжди говоримо, що боремося за звільнення кожного політв'язня. Росіяни, які утримуються на території України, ‒ це військові злочинці, це терористи. Вони або вже засуджені, або відомо, що вони вчинили злочини. Що стосується громадян України в окупованому Криму, це звичайні люди, які стали заручниками російської агресії. Вони не скоювали злочинів. В окупованому Криму ситуація ще драматичніша, тому що там у нас немає ні консульств, ні посольств ‒ і немає доступу до більш ніж 40 наших політв'язнів. На жаль, Росія продовжує вести політичну гру людськими життями: наш омбудсмен Людмила Денісова, незважаючи на домовленості на рівні президентів, не потрапила до жодного з політв'язнів у Російській Федерації.

Український політолог Олексій Гарань, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи"  також робить  висновок, що  російською владою, ймовірно, рухає бажання помститися українським заручникам.

Я не виключаю дріб'язкової, цинічної помсти
Олексій Гарань

‒ Я б схилявся до версії, що це підвищення ставок в процесі переговорів. У той же час я не виключаю дріб'язкової, цинічної помсти. На жаль, поведінка російської влади щодо українських в'язнів ‒ або, як правильніше було б сказати, заручників ‒ вона така цинічна, агресивна, мстива. Ми бачимо це не тільки відносно до Балуха ‒ до того ж Олега Сенцова, якого заслали на північ і тепер просто знущаються. Мені здається, в цьому проявляється характер нинішнього російського керівництва ‒ якась помста шпани з підворіття. У той же час це частина великої гри ‒ можливо, навіть підвищення ставок перед зустріччю Дональда Трампа та Володимира Путіна в Гельсінкі. Я думаю, що рано чи пізно звільнення відбудеться, але хочеться, щоб це було раніше.

Оригінал: Радіо Свобода

 

Top