Медіа
Перегляди: 1146
25 вересня 2019

Навіть щодо ліберальної опозиції в Росії ілюзій плекати не варто

Радіопрограма Блеск и нищета "русского мира" - NOVA, яка руйнує  «руськомирські» міфи та скрєпи, цього разу запросила до своєї студії професора політології НаУКМА, наукового директор Фонду «Демократичні ініціативи» Олексія Гараня.

Слухайте повний запис розмови у двох частинах:

 

(ч.1) 

(ч.2)

Науковець поділився своїм визначенням  «руского міра», тим, як свого часу змінювалися його особисті погляди на колоніальну політику Радянського Союзу, як прийшло розуміння необхідності розмовляти українською мовою, та чи слід плекати ілюзії щодо ліберальної опозиції в Росії.

«Я сприймаю «рускій мір» як спробу контролю над частиною простору не тільки Росії, але і суміжних держав. Як говорив Путін – всюди, де живуть російськомовні люди. Це і Німеччина, й Ізраїль і т.д. – тобто межі цього «руского міра» досить потужні й рухливі. Але оригінальна ідея, я думаю, все-таки пов'язана зі спробою створити Митний союз, який зараз називається Євразійський економічний союз», – ділиться своїми думками Олексій Гарань.
«Рускій мір» для мене пов'язаний не просто з російськомовним населенням, а з русифікацією, яка проводилася ще за часів Радянського Союзу», – пояснив професор, який і сам ріс у російськомовній родині.

На його думку, московське керівництво просто не розуміє, що таке Україна.

«Путін каже, що це один народ, один етнос. Перший раз я це почув і думав, що він помилився, а потім він це повторював не раз. Можна, звичайно, сказати, що це одна цивілізація, можна навіть сказати, що це один народ, але один етнос? Як це? Такого навіть в Радянському Союзі не говорили ... І це повторюється весь час. У московському керівництві маса людей цього не розуміє, і тому політика Путіна підтримується росіянами. Тільки зараз почалася падіння його популярності. І на базі цього можливі якісь зміни», – розмірковує Олексій Гарань.

 «Однак очікувати сьогодні навіть від ліберальної опозиції в Росії, що раптом вони скажуть: «Ми йдемо з Донбасу», – не варто. Уявити ліберальну опозицію, яка говорить, що вони повертають Крим, теж неможливо. І тому у мене ілюзій немає. Якщо це і буде відбуватися, то це буде відбуватися не зараз», – каже науковець.