Медіа
Перегляди: 674
20 грудня 2022

Нам важлива африканська підтримка, зокрема голоси африканських країн у ООН, – Олексій Гарань

Візит делегації  українського громадянського суспільства до країн Африки – вже другий за останні два місяці. Гана, Нігерія, Кенія та Ефіопія  – метою таких поїздок є просування української позиції в країнах Глобального Півдня, каже в інтерв’ю Еспресо.TV один із учасників делегації, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Гарань.

За його словами, про війну в Україні  багато людей на африканському континенті знає,  і  не лише політики, а й пересічні жителі африканських країн. У Гані, Нігерії та Кенії в ООН голосують за резолюції, які засуджують росію і підтримують Україну.  Ефіопія утримується, позаяк країна й досі перебуває під значним впливом росії.

«Що дуже важливо, то половина африканських країн засуджує Росію, а половина африканських країн каже, що це не їхня війна. Проте, коли починаємо пояснювати, що вторгнення РФ може призвести до голоду, то вони це починають розуміти. Тобто через загрозу голоду до африканців починає доходити, до чого може призвести війна РФ проти України», – пояснив Олексій Гарань.

Політолог додав, що в багатьох країнах Африки вважають, що Україна є членом НАТО.

«Ми також  наголошуємо нашим колегам з Африки про загрозу, яку створили російські війська на ЗАЕС. Ще для роз'яснень африканцям працює теза про те, що вони боролись за незалежність і ми за це боремося. Вони є позаблоковими країнами й ми також такими є. У 2014 році Путін атакував позаблокову країну». Однак вони часто дивуються цій інформації, оскільки вважають, що Україна є членом НАТО... Тому треба роз'яснювати, що ж насправді відбувається в світі, і що це не змагання між НАТО і росією, а просто колоніальна війна росії проти українського народу, і вони цю тему розуміють», – акцентував він.

Україні важлива африканська підтримка, і не тільки африканська, наголосив Олексій Гарань. Вже у січні українська делегація громадських активістів поїде  до Індонезії, а в лютому-березні до Латинської Америки,  де нині також доволі відчутний вплив російської пропаганди.

«Ми маємо працювати з цими країнами. Якщо говорити, наприклад, про африканські країни, то це просто голоси в ООН, в інших міжнародних організаціях.  Ми маємо докладати зусиль до того, щоб ані російська пропаганда, ані російські найманці не почували себе вільно в інших країнах», – наголосив Олексій Гарань.

Він зауважив, що раніше Африка не була серед пріоритетів української зовнішньої політики, і тепер треба надолужувати ці прогалини.

«Українська дипломатія активізувалася в Африці, хоча  наші ресурси залишаються меншими, ніж російські чи китайські, – каже політолог. –  Зокрема,  у нас є посольство в Ефіопії, але немає посла, а є лиш тимчасовий повірений, який за визначенням не має доступу до багатьох засідань Африканського Союзу і не може представляти Україну в цій організації, що дуже неефективно».

Призначення  українського посла  в Ефіопії полегшить  роботу України з Африканським Союзом, переконаний Олексій Гарань.

Останні новини з категорії Медіа

Податкова реформа, інвестиції в економіку, дерегуляція, наведення порядку на митниці – економіст Андрій Длігач про ключові потреби бізнесу

Андрій Длігач про поточну ситуацію в українській економіці та розвиток підприємництва
17 січня 2023

Реформа «номер один» після війни – перезавантаження системи урядування та судових органів

Дмитро Боярчук про суть нових економічних термінів та дії/бездіяльність держаних органів влади щодо малого та середнього бізнесу на початку...
10 січня 2023

Війна та бізнес. Як позначилось вторгнення рф на підприємницькій діяльності

Гліб Вишлінський розповів про проблеми та потреби підприємців в умовах війни
29 грудня 2022

Африка: боротьба Києва і москви

Олексій Гарань розповів про візит делегації українського суспільства до країн Глобального Півдня
24 грудня 2022