Коментарі
Перегляди: 1940
22 листопада 2016

Майдану-3 не буде

В Україні немає передумов для третього Майдану. Про це на прес-конференції 21 листопада заявив науковий директор фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва», професор політології НаУКМА Олексій Гарань, передає кореспондент АСН.

«Найбільш суперечливим підсумком Майдану-2 є відсутність системної боротьби з корупцією... Попри те, що парламент майже на 60% був оновлений, ми все одно бачимо, що нові обличчя продовжують грати в політику за старими правилами, на жаль. Суперечливим також є той факт, що люди не відчувають результатів реформ. Незважаючи на те, що створені системні передумови для здійснення реформ, їх поки що не відчувають люди, що є предметом для невдоволення діями влади», - заявив він.

При цьому Гарань впевнений, що дострокові вибори, зокрема Верховної Ради, про що почали заявляти окремі політики, не вирішать ці проблеми.

«Новий парламент буде оновлений тільки на третину... Я також категорично проти використання терміну «Майдан-3». У нас зараз немає загрози авторитаризму, проти якого був перший і другий Майдани. Протести, так, можуть бути. Але не варто спекулювати, використовувати цей термін... Що робити? Немає іншого виходу, як далі чинити тиск на владу. Е-декларування - є одним з наочних прикладів такого тиску на владу. Тому, на мій погляд, більш конструктивним є шлях тиску на владу, ніж «владу - геть», - заявив він.