Медіа
Перегляди: 616
17 липня 2020

Майбутнє Донбасу: чому Україні потрібна зміна мінських угод

Україна знову закликає Захід переглянути мінські угоди. Натомість Росія встигла назвати це виходом України з домовленостей.

Чому постало це питання та які ризики перегляду мінських угод – у сюжеті  24 каналу.

Новий заклик щодо перегляду мінських угод пролунав з вуст міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова. Український чиновник звернувся до лідерів "нормандської четвірки". Він вважає, що домовленості багато в чому давно не є актуальними.

Росія не тільки не дотримується мінських угод, а й продовжує їх порушувати та наполягає лише на своєму сценарії. Йдеться про проведення місцевих виборів в ОРДЛО без повернення Україні контролю над нашим кордоном.

За словами нардепа від партії "Голос" Романа Костенка, Росія має свої інтереси на території України, не тільки на території Донбасу. Донбас – це для неї тільки можливість впливати на внутрішню політику України і вона ніколи від цього не відмовиться.

"Ми повинні будувати свою політику таким чином, розуміючи, що вона там буде завжди намагатися впливати", – наголосив депутат.

У Росії з реакцією не забарились. Точніше з пересмикуванням. У Кремлі трактують це як вихід України з мінських угод та вимагають офіційних пояснень.

У нашому МЗС кажуть, що Україна підтримує імплементацію домовленостей, але не на умовах країни-агресора.

Політична аналітикиня фонду "Демократичні ініціативи" Марія Золкіна зауважила, що варіант ініціювати перегляд мінських домовленостей виглядає найбільш оптимальним з точки зору не втратити міжнародну підтримку в боротьбі проти Росії, але при цьому спробувати змінити порядок виконання цих документів.

І додала, що для Росії варіант перегляду мінських угод означає де-факто провал її спроб повернути окуповані території Україні на умовах Росії.

 

Останні новини з категорії Медіа

Покажіть, панове, документи щодо перемир'я! Хто підписав і в якій іпостасі?

Зараз офіційно діє перемир'я. Але текст його ми досі не отримали. Олексій Гарань про ризики цього.
14 серпня 2020

У Білорусі поки що все розвивається за російським сценарієм, - політолог Олексій Гарань

Як розвиватимуться відносини офіційних Києва і Мінська після того, як в сусідній країні стихнуть пристрасті?
13 серпня 2020

Протести в Білорусі: чому заради високого рівня життя ми маємо найперше відстоювати демократичні цінності?

У "Політичному кварталі" про те, чому протести проти авторитарної влади позитивно відобразяться на рівні життя кожного громадянина.
11 серпня 2020

Кравчук хоче подивитися в ОРДЛО на «потьомкінські села»?

Олексій Гарань про те, наскільки ініціативи нового голови української делегації в Мінській ТКГ Кравчука можуть бути ефективними
11 серпня 2020