Коментарі
Перегляди: 295
23 липня 2019

Компетентність не стала критерієм обрання депутатів

Компетентність не стала критерієм при обранні народних депутатів на позачергових виборах до Верховної Ради України.

Таку думку в ефірі програми «Нині вже» висловила аналітикиня Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Марія Золкіна.

«В першу чергу, це показують результати по мажоритарних округах. Ми розуміємо, що чи не вперше в історії України, люди масово голосували тільки за партійний бренд. Це було поєднання такого патерналістського і в той же час запиту на нові обличчя, коли ідея приналежності людини до політичної партії переважувала будь-які інше аргументи голосувати навіть за реальні дії. Тобто, ті кандидати, умовно кажучи, старої еліти, які роками паразитували на деяких округах, справді деякі з них не проходять… Але є й історій, які дуже чітко показують, що людям було байдуже, які реальні справи деякі кандидати провадили протягом останніх років на певних округах», — зазначила аналітикиня і навела прикладом найменший в Україні округ №51.

За словами Золкіної, відсутність підготовки до парламентської роботи, навиків та компетенції не була проблемою для виборців.

На думку аналітикині, так ситуація може призвести до появи в парламенті не «не нових обличь, але людей не підготованих до законодавчої роботи в тому сенсі, в якому вона мала бути, щоб покращити життя цих виборців».

Top