Юрій Горбань
Медіа
Перегляди: 622
16 лютого 2023

Київські соціологи провели опитування дніпровських військовослужбовців, їхніх родин та переселенців

Ми пишемо історію. Так  образно назвав проєкт,  який нині виконує Фонд «Демократичні ініціативи» разом з Українською Біржею Благодійності та платформою dobro.ua ,    комунікативний менеджер «Демініціатив» Юрій Горбань у розмові з тележурналістом  Владом Войцеховським  в етері дніпровського Телеканалу D1.

 «Попри свіжість та силу почуттів, а особливо завданих російським вторгненням травм, далеко не всі з них вийде достатньою мірою переказати наступним поколінням. Для того, щоб ця історія – історія боротьби українського народу, що об’єднала всю країну – залишилася справжньою та продовжувала єднати, то саме зараз важливо зафіксувати, що українці запам’ятали найбільше», – розповів  комунікаційник про мету проєкту.

Він зазначив, що «Демініціативи» проводять нині фокус-групи в різних регіонах України, зокрема й Дніпрі, де спілкувалися з військовослужбовцями, їхніми родинами та переселенцями. А загалом  соціологи розмовляють з різними віковими та соціальними категоріями, щоб встановити основні події, історії та наративи, що запам’яталися українцям.

«Ми дізнавалися, які емоції люди відчували на початку війни і як ці емоції трансформувалися  від страху до люті. Запитали в них про найбільш драматичні і найбільш героїчні віхи війни, які  подвиги наших бійців їх надихали.  Люди перераховувала символи, які асоціюються з цією війною, згадували про наші перемоги. Від маленьких – як то на острові  Зміїний, до великих – як звільнення Київщини, Чернігівщини, Харківщини та Херсона», – розповів про деталі спілкування з респондентами Юрій Горбань.

Він відзначив, що люди охоче переповідали свої історії,  називали ті переломні події, після яких вони  набували віри у те, що Україна переможе.  Так, факт за фактом, історія за історією – дані опитування ляжуть в основу не лише якісного дослідження з історичної пам’яті українців, а й слугуватимуть тими достеменними свідченнями очевидців, які будуть колись вписані  в підручники історії для наступних поколінь.

Останні новини з категорії Медіа

Після перемоги до підприємців можуть прийти зі штрафами за минулий період – Оксана Продан

Про те, які небезпеки можуть чатувати на підприємців після війни, розповіла Оксана Продан
24 березня 2023

Влада і бізнес в одній команді – Ярослав Железняк

Своєю оцінкою дій уряду щодо малого та середнього бізнесу під час війни поділився народний депутат України Ярослав Железняк
14 березня 2023

Про героїчний український бізнес в умовах війни

Про те, як в умовах війни українські підприємці адаптуються до об’єктивних обставин, розповів Президент Київської школи економіки Тимофій Ми...
7 березня 2023

Про актуальні потреби бізнесу – Олексій Кучер, голова Державної регуляторної служби України

олова Державної регуляторної служби України Олексій Кучер розповів про взаємодію бізнесу та влади
21 лютого 2023