Коментарі
Перегляди: 2025
6 червня 2018

Хто лідирує у президентській гонці?

Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва та Центр Разумкова оприлюднили чергові рейтинги можливих кандидатів у президенти, а також політичних партій.

У студії Громадського радіо  Олексій Гарань, професор Києво-Могилянської академії, науковий директор фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва, прокоментував результати опитування.

Детальніше читайте на Громадському радіо: https://hromadskeradio.org/programs/hromadska-hvylya/hto-lidyruye-u-prezydentskiy-gonci-sociology-oprylyudnyly-novi-reytyngy

Олексій Гарань: Сьогодні ми представили частину опитування, що стосується виборчих рейтингів. Результати не є сенсаційними, вони лише підтверджують те, що лідери гонки кучкуються, вони дуже близькі у показниках один до одного.

Більшість людей ще не визначилися і рейтинги підтримки навіть найбільших популярних політиків коливаються від 7 до 10%.

Під №1 - Юлія Тимошенко і її 10%, №2 - Анатолій Гриценко - 9%, Петро Порошенко і Бойко - по 7%, Ляшко - 6%. Тобто розриви у межах статистичної похибки.

Лариса Денисенко: На вашу думку, на чому ґрунтується такий показник довіри виборців до Анатолія Гриценка? 

Олексій Гарань: Опозиція — це зручна ніша за складної економічної ситуації та у час війни. Їй завжди легше набирати бали. Вона критикує владу. Часом виправдано, а дуже часто і невиправдано, виголошує популістські заяви. Наприклад, популісти Бойко, Ляшко, Рабінович набирають багато відсотків.

Гриценко ж намагається себе зараз позиціонувати, як людина, яка буде сильною рукою. Для декого його політика буде привабливою, але ті, хто слідкують і цікавляться політикою зрозуміють, що він виправдовує авторитаризм. Він намагається показати себе новим політиком. Вийти в другий тур для нього буде великою проблемою. Думаю, зараз проти нього будуть спрямовані основні удари і з боку Тимошенко, і з боку Порошенка.

Любомир Ференс: Ваше дослідженні також з’ясувало, що близько 62% українців вважають, що Україні потрібні нові політичні лідери. Ці 62% розуміють чого вони хочуть від нових лідерів?

Олексій Гарань: Головними якостями є некорумпованість, чесність, готовність реально захищати інтереси людей. Також близько 60% опитаних схвально ставляться до перспективи громадських активістів йти в політику.

62% кажуть, що хочуть нових лідерів, а коли запитуєш чи бачать вони зараз десь цих лідерів, то 60% відповідає, що ні, не бачать. А ті, хто бачать, на перше місце вибрали Вакарчука — 7%, на друге — Зеленського із 6,5% і на треєь - Мураєав, майже 6%. 

Лариса Денисенко: Люди взагалі усвідомлюють важливість команди лідера? Наскільки можна констатувати, що виборець грамотно ставиться до вибору кандидатів?

Олексій Гарань: Після некорумпованості, чесності та готовності захищати інтереси людей, наявність своєї команди обрали лише 13% опитуваних, наявність чіткої програми дій — 25%, незалежність від фінансових груп — 15%. Думаю, це пов’язано з тим, що ми пропонували людям обрати лише три варіанти відповіді. 

Останні новини з категорії Коментарі

Про ставлення українців до переговорів та що може містити в собі «План Перемоги» Зеленського – Олексій Гарань

Олексій Гарань розповів на Радіо NV про ставлення українців до можливих переговорів, а також про те, що може лежати в основі «Плану Перемоги...
19 вересня 2024

На Заході є страх перед ескалацією між Росією і країнами НАТО, і Росія вдало грає на цій слабкості Заходу – Марія Золкіна

Марія Золкіна в інтерв'ю Радіо Свобода про те, чому Захід стурбований передачею Іраном балістичних ракет Росії і чи очікувати Україні на доз...
16 вересня 2024

Чи виграє Україна війну без ударів балістикою по РФ і чому союзники не хочуть зняти всі заборони. Велика розмова з безпековим аналітиком Тарасом Жовтенком

Як та навіщо ворог експериментує зі своїми та чужими балістичними ракетами? Чим може відповісти Україна? На ці та інші питання в інтерв'ю Vi...
14 вересня 2024

Ґрунтовних змін немає – Петро Бурковський про найбільшу перестановку в уряді з початку війни

Петро Бурковський прокоментував для видання El Español перестановки в уряді, поставивши під сумнів їх значущість
13 вересня 2024