Олексій Гарань

доктор історичних наук, професор кафедри політології НаУКМА, науковий радник Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 2011
30 червня 2023

Із вагнерівського «недозаколоту» Путін вийшов ослаблений, тому вдаватиметься до провокацій і демонстрації «сили», – Олексій Гарань

Після показаної всім слабкості Путіна під час заколоту, йому потрібно довести свою «силу». Тут буде і трагіфарс (як його двійник у Дагестані),  так і можлива ескалація війни. Про це в коментарі Апострофу сказав науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи», професор політології НаУКМА Олексій ГАРАНЬ.

 «Путін вийшов із  вагнерівського  заколоту чи недозаколотуослабленим. Це абсолютно зрозуміло. Віри в те, що він сильний, все знає, все вміє, все контролює – її тепер вже немає. Що робити Путіну у цій ситуації? Йому треба  показати, що він все ще сильний, що на нього ці події не вплинули, що  він може робити все, що захоче», – зазначив політолог.

Олексій Гарань прогнозує, що в цьому контексті на Україну можуть чекати  певні небезпеки, адже російський диктатор може вдатися до якихось провокацій, обстрілів  тощо.

«Ми бачимо, що відбулося  в Краматорську.  І я не виключаю, що такі обстріли можуть  посилюватися, і Путін спробує  використати це з пропагандистського метою, щоб показати, що він  готовий на все», – пояснив політолог.

Він також повідомив, що під  обстріл в Краматорську потрапила неофіційна  громадська делегація з Колумбії,  до  складу якої входили троє відомих колумбійських діячів – письменник Ектор Абад, журналістка Каталіна Гомес і депутат  Серхіо Харамільйо.

 «Це  політичні діячі, які брали участь у переговорах з мирного врегулювання й проводили кампанію «Підтримаємо Україну!». У  Києві  вони мали  спеціальний виступ на «Книжковому Арсеналі», де розповідали про цю кампанію солідарності Латинської Америки з Україною. Далі вони поїхали в Краматорськ, щоб на власні очі побачити, що відбувається, й  опинилися в тому самому кафе,  яке по-звірячому  обстріляли росіяни, після чого було багато загиблих. Їм пощастило,  бо вони отримали легкі поранення. Але про це вже говорить вся Латинська Америка. Тобто все, що роблять росіяни, налаштовує світову громадськість проти них», – зазначив Олексій Гарань.

За його словами, Путін вдаватиметься до такої демонстрації сили, щоб показати, що він не слабкий. Ще одним підтвердженням «сміливості й сили» Путіна є його демонстративний «вихід у народ» під час візиту до Дагестану.

 «Мені  дивно дивитися на ці кадри включення з Дагестану, на яких Путін так  сміливо спілкується з народом. Ми знаємо,  як це відбувається на практиці, коли все розписано заздалегідь,  як фільтруються люди, навіть ті, хто приходить до  його кабінету. Тому я думаю, що це радше за все  несправжній Путін. Адже диктатори – вони боягузи. Ми  пам'ятаємо, як  Янукович падав, коли в нього кинули яйце. Він так злякався, що просто впав. Диктатори – боягузи, і Путін в цьому сенсі теж. Він сміливий тільки тоді, коли може обстрілювати мирних  громадян», – акцентував політолог.

Останні новини з категорії Коментарі

Паризькі зустрічі: США «умивають руки» – Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко аналізує новий етап дипломатичних зусиль США, Європи та України щодо врегулювання війни
18 квітня 2025

Нам треба думати про те, що вигідно Україні – і не боятися «червоних ліній» Кремля – Олексій Гарань

Якими можуть бути форми військової присутності Заходу в Україні та як на це може відреагувати Кремль — пояснює професор політології Олексій...
17 квітня 2025

Чи втримає Європа Молдову та Румунію: Маріанна Присяжнюк про потенційний вплив Росії на вибори у цих країнах

Маріанна Присяжнюк пояснила, як Росія через старі й нові обличчя формує проксі-вплив у Молдові та Румунії і які ризики це несе для регіону т...
16 квітня 2025

Європа не запитуватиме Росію, що їй прийнятно чи неприйнятно: Путіна поставлять перед фактом – Тарас Жовтенко про розгортання європейських армій в Україні

Тарас Жовтенко про рекордне фінансування військових потреб України, перспективу розгортання європейських сил стримування в Україні та ін.
15 квітня 2025