Коментарі
Перегляди: 1259
7 липня 2019

Ірина Бекешкіна: Якщо настане розчарування, то воно буде набагато глибше, ніж було раніше

Із п'яти партій, які проходять до Верховної Ради, тільки «Опозиційна партія – За життя» випадає із загального контексту поглядів виборців на вирішення проблем країни. Про це в ефірі радіо Первый Городской (Одесса) сказала директорка Фонду «Демократичні ініціативи», членкиня громадської ініціативи «Виборча Рада UA» Ірина Бекешкіна.

«Ми із подивом для себе ми виявили, що істотних відмінностей у поглядах електоратів різних партій, які люто конкурують між собою, на ключові проблеми і те,  як їх треба вирішувати, немає. Вони однаково бачать реальні перспективи вирішення проблем корупції… Немає суперечок щодо ставлення до НАЗК, що його треба перезапускати, або щодо НАБУ,  що йому треба надати більше повноважень… У багатьох ключових  моментах погляди виборців різних партій збігаються», – розповіла Ірина Бекешкіна.

Але все ж електорати в цих партій різні. Електорат «Опозиційної партії – За життя» більш визначений і концентрований,  він найбільш відрізняється від інших партій, каже соціологиня. Електорат партій «Голос» та «Європейська солідарність»  теж  більш-менш одностайний. А от щодо електорату «Слуги народу», то він, за словами Ірини Бекешкіної,  різний і  ділиться приблизно в тих пропорціях, як ділиться усе населення України.

«Наприклад, якщо населення України ділиться  у ставленні до НАТО – 50% «за», 35% –«проти», то й електорат «Слуги народу» має приблизно такий самий поділ,  на відміну від «Європейської солідарності», 80% електорату якого виступає за НАТО. Та й у «Голосі» так само. А от у платформі «За життя» таких лише 12%, а 70% – проти», – коментує експерткиня.

Вона також відзначила, що сьогодні настрої в суспільстві на піднесенні, але  якщо настане розчарування, то воно буде набагато глибше, ніж було раніше. Серед молоді, яка з нвою владою дуже покладає надії на зміни, може посилитися міграція, а в країні загалом –  суспільний песимізм.

Чи прислухається нова влада до настроїв людей,  яких реформ прагне суспільство, наскільки професійним буде наступний парламент і чи може щось вплинути на підняття чи рейтинги партій до дня виборів – у розмові з Іриною Бекешкіною.