Коментарі
Перегляди: 740
10 лютого 2019

Ірина Бекешкіна: Радує, що в нас досить сильне громадянське суспільство, а дратує – людська тупість у всіх її проявах

Журнал Новое Время розпитав відомих співвітчизників про те, що їх радує і що дратує в нинішній Україні. Ось, як на ці запитання відповіла Ірина БЕКЕШКІНА, соціолог, директор фонду "Демократичні ініціативи":

Радує, що все ж таки ми не Росія. Що при всіх недоліках та недосконалості ми демократична держава. Що в нас непередбачувані вибори. Що в нас свобода і ми дійсно відчуваємо себе вільними людьми. А також, що в нас досить сильне громадянське суспільство.

Але в той же час дратує людська тупість у всіх проявах. Як на рівні влади, так і на рівні громадян. Дратує, що на наступних виборах немає якихось однозначних кандидатів, щоб люди сказали: "Ось, це - він!" Адже коли їдеш по трасі і бачиш поспіль кілька білбордів із упізнаваною особою, то мимоволі думаєш: "А скільки за це заплатили?" Навіщо стільки реклами, якщо цих людей і так знають в обличчя?

А ще дратують люди, які хочуть урвати хоч 5 копійок, не розуміючи, що в нормальній розвиненій країні вони цілком чесно могли б отримати не 5, а всі 50 копійок. І звичайно, дратує наш анархізм та неповага до закону на всіх рівнях.

Повний текст статті: Новое время

 

Top