Коментарі
Перегляди: 615
10 лютого 2019

Ірина Бекешкіна: Радує, що в нас досить сильне громадянське суспільство, а дратує – людська тупість у всіх її проявах

Журнал Новое Время розпитав відомих співвітчизників про те, що їх радує і що дратує в нинішній Україні. Ось, як на ці запитання відповіла Ірина БЕКЕШКІНА, соціолог, директор фонду "Демократичні ініціативи":

Радує, що все ж таки ми не Росія. Що при всіх недоліках та недосконалості ми демократична держава. Що в нас непередбачувані вибори. Що в нас свобода і ми дійсно відчуваємо себе вільними людьми. А також, що в нас досить сильне громадянське суспільство.

Але в той же час дратує людська тупість у всіх проявах. Як на рівні влади, так і на рівні громадян. Дратує, що на наступних виборах немає якихось однозначних кандидатів, щоб люди сказали: "Ось, це - він!" Адже коли їдеш по трасі і бачиш поспіль кілька білбордів із упізнаваною особою, то мимоволі думаєш: "А скільки за це заплатили?" Навіщо стільки реклами, якщо цих людей і так знають в обличчя?

А ще дратують люди, які хочуть урвати хоч 5 копійок, не розуміючи, що в нормальній розвиненій країні вони цілком чесно могли б отримати не 5, а всі 50 копійок. І звичайно, дратує наш анархізм та неповага до закону на всіх рівнях.

Повний текст статті: Новое время

 

Останні новини з категорії Коментарі

Олексій Гарань: У середнього класу є запит на право-ліберальні політичні сили, але брак консолідації є найбільшою їхньою проблемою

Олексій Гарань прокоментував створення нової право-ліберальної партії, про формування якої оголосив Рух "Люди важливі".
17 квітня 2019

Про виборчі кампанії, раціональні та ірраціональні аргументи виборців та філігранну роботу соціологів - Ірина Бекешкіна

Розмова про те, чи є результати першого туру виборів сенсаційними, якісну роботу соціологів, збірний портрет виборців та ін.
16 квітня 2019

Дебати потрібні, щоб включити голову

Розмова про необхідність публічних дебатів і те, як мирити виборців двох кандидатів після виборів.
14 квітня 2019

Команда Зеленського поки що представляє нам його віртуальний образ

Таку думку в ефірі програми Громадського «Нині вже» висловив Олексій Гарань.
11 квітня 2019
Top