Маріанна Присяжнюк

Аналітикиня, аспірантка Бухарестського національного університету

Сфера інтересів: міжнародні відносини, регіональна співпраця, аналіз та протидія інформаційним загрозам (FIMI)

Коментарі
Перегляди: 1231
8 листопада 2024

Інформаційні кампанії Росії, спрямовані на дискредитацію перемоги проєвропейських сил у Молдові, лише посилюватимуться – Маріанна Присяжнюк

Прокремлівські агенти вже розпочали операцію з дискредитації перемоги Маї Санду на президентських виборах у Молдові. Про це йдеться у звіт Інституту вивчення війни.  Маріанна ПРИСЯЖНЮК, політична аналітикиня Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, прокоментувала Апострофу TV, чому Росія продовжить інформаційно «атакувати» Молдову і на що варто зважати сусідній Україні.

Такі інформаційні кампанії Росії, спрямовані на дискредитацію перемоги проєвропейських сил у Молдові, лише посилюватимуться, тому що наступного року у Молдові відбудуться парламентські вибори,  каже експертка.

«Росія нарощує свої зусилля з кожним виборчим етапом, принаймні з 2023 року, коли «сітка»  Ілана Шора, олігарха, який координував  мережу масштабного підкупу, розвивала свої технології за допомогою російських грошей, включаючи використання російської пропаганди в автономному регіоні Гагаузія. Починаючи з цих виборів, відбулися місцеві вибори, а потім підготовка до президентської кампанії - перший і другий тури, де ситуація лише загострювалася... Впливи і технології, які планувала і мала намір використовувати Росія, набували національного, республіканського, масштабу. Під час президентської кампанії ми побачили масований, тотальний рівень російського впливу, як з точки зору грошей, так і з точки зору інформаційних кампаній, пропаганди, використання анонімних телеграм-каналів, соціальних мереж, квазі-блогерів. Тобто тут були використані всі відомі інформаційні технології, всі відомі гібридні технології », – розповіла Маріанна Присяжнюк.

Водночас результат Маї Санду та проєвропейської партії «Дія та Солідарність», яка за нею стоїть, справді не надто переконливий, зазначила аналітикиня. Адже в  самій Молдові  вона не здобула перемогу, а переміг проросійський кандидат Олександр Стояногло.

«Це дуже тривожна ситуація, якщо оцінювати її з точки зору українських інтересів, тому що реальні настрої суспільства, яке живе в сусідній з нами країні, такі, що воно віддає перевагу проросійському кандидату, аніж проєвропейському. Адже перемога Маї Санду була забезпечена голосами діаспори», – пояснила Маріанна Присяжнюк.

Якщо Росії все ж вдасться реалізувати певні дестабілізаційні сценарії в Молдові, варто спостерігати за над тим, чи буде спротив з боку молдовських громадян, чи, навпаки, вони лише чекатимуть на це. Це головне, що має цікавити Україну у цьому контексті, наголосила Маріанна Присяжнюк.

Останні новини з категорії Коментарі

США будуть одним із гравців, але вже не зможуть диктувати умови, кому і чим поступатися – Марія Золкіна

Марія Золкіна проаналізувала міжнародну підтримку України та нові виклики для країни
18 червня 2026

Переговори США та Ірану: чому угода затримується і що залишається предметом торгу – Олексій Гарань

Олексій Гарань про те, чи близькі Сполучені Штати та Іран до підписання нової домовленості
17 червня 2026

«У бункері все дуже добре розрахували». Росія невипадково вдарила саме зараз: до чого тут Трамп — Тарас Жовтенко

Тарас Жовтенко в етері Radio NV пояснив, як пов'язана масована атака на Україну з подіями в США
15 червня 2026

Друг Путіна взявся за Україну – Олексій Гарань

Олексій Гарань про те, навіщо Білий дім створює релігійний канал кулуарного діалогу, хто за цим стоїть і чому проросійський патріарх – це ве...
10 червня 2026