Коментарі
Перегляди: 1894
21 жовтня 2020

Іміджмейкери Зеленського хочуть мобілізувати свій електорат — Гарань про виступ президента у Раді

Аплодисменти, що переходять у овації: за 5 днів до виборів президент Володимир Зеленський виступив у ВР із традиційним щорічним посланням. Про що говорив президент і як - Громадському радіо прокоментував  науковий директор Фнду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, професорм Києво-Могилянської академії Олексій Гарань.

На думку Олексія Гараня, загальна тональність промови була надто популістською та спрямованою на поліпшення іміджу партії «Слуга народу» перед виборами.

Олексій Гарань:  Послання президента мають певною мірою об’єднувати країну, хоча політична боротьба є завжди. І Петро Порошенко виступав з промовами, у яких звинувачував опонентів. Але так, як це робить Зеленський, на мою думку, переважує змістовність, бо була присутня агресивність і конфронтаційність. Загальна тональність промови була дуже популістською.

Мені форма виступу нагадала традиційну форму звернень Володимира Зеленського, коли він та його іміджмейкери намагаються продемонструвати нібито демократичну форму, доступність, легкість і публіцистичність.

Але мене більше хвилює зміст. Отут, мені здається, ми побачили те, що в Зеленського було і раніше, чого він мав би позбутися. Це спроба валити все на попередників, всіляко наголошувати, що «ми не такі», що в усьому винні попередники.

Мене вражає конфронтаційність промови. Як на мене, послання президента мають певною мірою об’єднувати країну.

Мені здається, що Зеленський щиро вірить у те, що він говорить. Є політики, які відверто брешуть. І ми розуміємо, що вони брешуть, і вони це розуміють. І коли я чую, що «ти будеш переслідувати тих, хто здав Крим», я хочу, щоб він мені пояснив, кого він має на увазі? Януковича? Судячи з тональності, виглядає, що ні. Мабуть, Турчинова чи Яценюка.

Іміджмейкери Зеленського сподіваються на певну мету: мобілізувати свій електорат. Мені здається, що цього вони можуть досягти. І також за допомогою так званого опитування (бо люди не дуже добре розбираються в цьому). Це ми пояснюємо (соціологи, юристи). А більшість людей почує заяви й розмови про «країну у смартфоні», боротьбу з корупцією, будівництво доріг.

Ця промова, яка відбулася за 5 днів до місцевих виборів, і так зване «опитування Зеленського» спрямовані на поліпшення іміджу політичної сили президента перед виборами.

І в цьому не гребують не просто популізмом, а й певними перекручуваннями фактів.  Наприклад, як його теза про те, що адміністрація Зеленського виграла 3 млрд у «Газпрому». Це ж явна неправда.

Повну програму слухайте в аудіофайлі:

Останні новини з категорії Коментарі

Така доля соціологів – хтось завжди невдоволений результатами – Олексій Гарань

Олексій Гарань проаналізував соціологічні дані щодо довіри до президента Зеленського, прокоментував інтерв’ю глави держави з Лексом Фрідмано...
9 січня 2025

Російська агресія створила безпрецедентні виклики для регіональних систем освіти – Владислава Зновяк

Владислава Зновяк виступила з доповіддю під час презентації звіту за результатами моніторингу обстрілів навчальних закладів Сумщини та Херс...
9 січня 2025

Вибори – це інструмент оновлення влади, але не ціною дестабілізації в країні – Олексій Гарань

Олексій Гарань про виборчий процес в Україні в умовах та після завершення війни
8 січня 2025

Молдова між енергетичною залежністю та геополітичними безпековими викликами: як знайти вихід з кризи? – Маріанна Присяжнюк

Ситуацію з енергопостачанням до Молдови, а також політичні та соціально-економічні наслідки для регіону - проаналізувала Маріанна Присяжнюк
7 січня 2025