Коментарі
Перегляди: 236
12 листопада 2018

Громадяни України розчаровані боротьбою з корупцією в країні

Громадяни України розчаровані боротьбою з корупцією в країні. До того ж зріс відсоток людей, які вважають, що причини корупції криються у ментальності українців.

Відповідні дані були озвучені під час дискусії, організованої фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

Так, політичний аналітик фонду "Демократичні ініціативи" Андрій Сухарина зазначив, що, згідно із опитуванням, абсолютна більшість громадян України – 91% – вважають корупцію серйозною проблемою в країні.

Причину невтішних показників боротьби з корупцією більшість українців (61%) вбачають у тому, що ті, хто повинен боротися з корупцією, є самі корумпованими.

 

 

Водночас 38% опитаних громадян вважають, що корупція є частиною української ментальності, не згодні із цим – 46% респондентів.

"Насправді хвилюючим є деякий інший аспект – чим молодші респонденти, тим частіше вони вказують на те, що корупція може вважатися проявом української ментальності. Це є тривожний дзвіночок і це говорить про те, що на сьогодні вже виросло ціле покоління і формуються нові покоління, які живуть в середовищі постійної дискусії навколо корупції про те, як її можна подолати. Але насправді віз і нині там", – зазначив Сухарина.

Директор фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна, своєю чергою, додала, що для учасників Майдану найбільш важливим було покарання людей, задіяних у корупції.

"Розчарування людей, воно пов’язано в тому числі і з тим, що корупціонери залишаються безкарними. Коли люди бачать постійно в ЗМІ та по телевізору арешти, звинувачення, а потім виявляється, що це закінчується пшиком, вони розчаровані не лише в судовій системі, а у владі і в можливості справедливості загалом", – резюмувала вона.

Людям, наголосила Бекешкіна, надзвичайно важливо, щоб корупціонери сіли. Це буде для них доказом, що є справедливість і що з корупцією можна боротися.

Оригінал: UA1

Останні новини з категорії Коментарі

Олексій Гарань: У середнього класу є запит на право-ліберальні політичні сили, але брак консолідації є найбільшою їхньою проблемою

Олексій Гарань прокоментував створення нової право-ліберальної партії, про формування якої оголосив Рух "Люди важливі".
17 квітня 2019

Про виборчі кампанії, раціональні та ірраціональні аргументи виборців та філігранну роботу соціологів - Ірина Бекешкіна

Розмова про те, чи є результати першого туру виборів сенсаційними, якісну роботу соціологів, збірний портрет виборців та ін.
16 квітня 2019

Дебати потрібні, щоб включити голову

Розмова про необхідність публічних дебатів і те, як мирити виборців двох кандидатів після виборів.
14 квітня 2019

Команда Зеленського поки що представляє нам його віртуальний образ

Таку думку в ефірі програми Громадського «Нині вже» висловив Олексій Гарань.
11 квітня 2019
Top