Медіа
Перегляди: 2809
9 вересня 2020

Головні небезпеки виборів 2020: оцінка Олексія Гараня

Про виклики та ризики місцевих виборів, що відбудуться 25 жовтня, Громадське радіо поговорило з Олексієм Гаранем, науковим директором фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, професором політології  Києво-Могилянської академії.

Ведуча: Ірина Славінська

 

 

Олексій Гарань: Мене хвилює, що не виключено, що ОПЗЖ зможе сформувати більшість в багатьох радах на Донбасі й на півдні України, і це відіграє дестабілізуючу роль. Також зараз триває реформа децентралізації, на місцях з’явилися гроші, бюджети. З одного боку, це добре, з іншого — може сприяти феодалізації.

Я розумію, що на місцях краще видно, ніж з Києва, краще відчувають ситуацію. Але мені здається, що все-таки центральна влада на те і є центральною владою, що вона приймає рішення в межах своєї компетенції для всієї держави.І анархізацію країни треба зупиняти.

Інаша річ, що наша центральна влада виявилась безпомічною в організації превентивних заходів з боротьби з коронавірусом. Ми знаємо багато прикладів, як на місцях взагалі не дотримуються правил. Як Одеса, наприклад, святкує день міста. На півдні взагалі не дотримуються маскового режиму, це створює небезпеку для всіх нас.

Це правильне рішення, що внутрішньопереміщені особи голосують на місцевих виборах. Раніше було дуже багато людей, які працюють в Києві, а прописані десь там. Вони реально є членами київської громади, то нехай тут і голосують.

Якщо повертатись до несподіванок, то, думаю, що їх буде дуже багато. Скільки обирається мерів, місцевих рад — стільки може бути несподіванок. У кожній області, у кожному селі своя ситуація. У Кличка в Києві дуже серйозна перевага, але інтрига полягає в тому, яким буде склад Київської ради, тут багато питань. З ким Кличко буде вступати в коаліції — зі «Слугами народу» чи з «Європейською солідарністю»? Подолає «Голос» бар’єр в Києві чи не подолає? Такі речі по всій країні.

Дуже важливо, щоб не використовувався адміністративний ресурс. Це насправді дуже важко зробити, бо в багатьох випадках діяльність мерів або голів обладміністрації так чи інакше може трактуватись як передвиборча агітація. З цим доволі складно боротися, але є прямо наочні речі. Буквально сьогодні Зеленський виступав в Сумах, стояв перед кафедрою з емблемою місцевої кампанії «Слуг народу». Там мав бути тризуб, але там було гасло «Слуг народу». Він виступав як президент чи він виступав як VIP-агітатор за «Слуг народу»? Ці поїздки президента по країні, де він відкриває стадіони, які починали будувати ще до нього — це пряме використання адміністративного ресурсу.

Останні новини з категорії Медіа

З Олексієм Гаранем – про інститут репутації, відлучення опозиції від ЗМІ й чи є шанси в авторитаризму під час війни

Олексій Гарань про книгу пам'яті Ірини Бекешкіної і день сьогоднішній - репутацію в професії, політичному й громадському житті
25 липня 2022

"Чесна соціологія" в часи авторитаризму, популізму та війни. Пам'яті Бекешкіної

Вихід книги "Поки ми живі…", присвяченої Ірині Бекешкіній, – привід для розмови про соціологію, громадський активізм і роль особистості в бо...
21 липня 2022

Постать Ірини Бекешкіної (1952–2020). Пасіонарія соціології та суспільного життя України

У Києві презентували книжку «Поки ми живі…», присвячену Ірині Бекешкіній – видатній соціологині та громадській діячці
19 липня 2022

Феномен Бекешкіної: «Леді української соціології» і «совість громадського сектора»

Етнічна росіянка, що творила нову Україну — ту Україну, яка зараз бореться з агресором: про те, якою була Ірина Бекешкіна - у статті Олексія...
16 липня 2022