Коментарі
Перегляди: 446
5 грудня 2017

Головна загроза від Саакашвілі для Порошенка - це вміння швидко й ефективно організовувати протести

Головна загроза від Саакашвілі для Порошенка - це вміння швидко й ефективно організовувати протести. Таку думку політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Руслан КЕРМАЧ  висловив DW.

Він вважає, що Петро Порошенко справді побоюється Міхеіла Саакашвілі, але не як політичного опонента, оскільки рейтинги Саакашвілі невисокі. Згідно з дослідженням центру Разумкова в жовтні, за "Рух нових сил Міхеіла Саакашвілі" готові були проголосувати лише 1,7 відсотка українців. "Головна загроза від Саакашвілі для Порошенка - це вміння швидко й ефективно організовувати протести й згуртовувати опозиційно налаштованих осіб. Він як магніт для невдоволених. А їх в Україні дедалі більше", - припускає Кермач.

На думку аналітика, через соціальне невдоволення "ефект Саакашвілі" може стати відправною точкою для масових протестних акцій в Україні. Саме тому, за словами Кермача, влада намагається знайти "слабкі точки" суспільної думки, аби "каналізувати" Саакашвілі та протестні рухи в країні. "Знайди "руку Кремля" в будь-якій акції, і вона дискредитована: на неї ніхто не прийде. В Україні це ефективно спрацьовує", - каже аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.

Оригінал: DW

Top