Олексій Гарань
політолог, професор політології Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду Демократичні ініціативи
Коментарі
Перегляди: 497
3 вересня 2018

Голосування за курс на ЄС і НАТО заганяє в кут "постмайданні" партії

У новому політичному сезоні нардепи повинні будуть проголосувати за конституційні зміни, які закріплюють курс України на Євросоюз і НАТО.  Голосування за цей проект буде дуже непростим, адже ставить в незручне становище деякі політичні сили. 

Про це в коментарі сайту "Сегодня" заявив професор політології НаУКМА, науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи"  Олексій Гарань. 

На думку політолога, для "постмайданних" партій буде складно голосувати за цей проект, адже, з одного боку, підтримка прагнення України в ЄС відповідає їхнім програмам, з іншого – змушує "заробляти" бали своєму опоненту в майбутній передвиборчій гонці.

"Курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію є в програмах основних партій, які представлені в парламенті. Звичайно, крім опозиції. Тому логічно, що вони будуть "за". Але в той же час вони критикують президента Порошенка і шукають будь-яку можливість для такої критики. Тому, коли Порошенко вносить проект конституційних змін щодо курсу на ЄС і НАТО, це ставить їх в досить незручне становище – вони, начебто, повинні схвалювати цей проект, але при цьому можуть не хотіти підтримувати Порошенка, щоб не дати йому додаткові перші бали перед виборами. Це голосування буде, як лакмусовий папір, і покаже, хто є хто", – вважає Гарань.

Як вважає експерт, восени, швидше за все, депутати проголосують "за" без проблем, а ось на наступній сесії ситуація може бути складнішою.

"Зміни до Конституції України передбачають два голосування, тому, я думаю, що 226 голосів набереться без особливих зусиль. А ось потім, на наступній сесії, яка почнеться вже після Нового року, в розпал передвиборної кампанії, потрібно буде голосувати вже двома третинами. Там може бути складніше. Але, знову ж таки, якщо "постмайданні" партії не проголосують за це, вони знову перед виборами опиняться в досить складному становищі, адже суперечитимуть своїм програмам", – каже політолог.

Політичні сили шукатимуть компроміси, чим можуть ускладнити ухвалення цього законопроекту. Така ж ситуація буде і зі скасуванням договору про дружбу з Росією. Партії захочуть заробити собі "очки", тому голосуватимуть "за", але при цьому побоюватимуться привести до перемоги на чергових виборах свого опонента.

Оригінал: Сегодня.ua

Top