Коментарі
Перегляди: 289
16 червня 2022

Фонд «Демократичні Ініціативи» закликав перейменувати вулицю Генерала Карбишева на честь Ірини Бекешкіної

Фонд «Демократичні Ініціативи» імені Ілька Кучеріва закликав перейменувати вулицю Генерала Карбишева у Дніпровському районі Києва на честь української соціологині Ірини Бекешкіної.

Комунікативний менеджер «Демініціатив» Юрій Горбань зазначив, що Фонд уже два роки звертається до Київради з відповідним клопотанням.

«Прошу підтримати ініціативу перейменування вулиці Генерала Карбишева (міфічний ідол радянської пропаганди) на вулицю відомої соціологині та громадського діяча, директорки Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" Ірини Бекешкіної. Саме на цій вулиці у скромній квартирі проживала Ірина Бекешкіна. Демініціативи уже два роки зверталися до Київради з відповідним клопотанням, й ось нарешті є гарний час для успіху. У додатку "Київ цифровий" з'явилася можливість проголосувати за нові дерусифіковані назви вулиць», – написав Горбань у фейсбуці.

Горбань нагадав, що експертна комісія з авторитетних вчених рекомендувала саме назву вулиці Ірини Бекешкіної, «але все залежатиме від результатів електронного голосування», яке «вирішально вплине на голосування Київради».
Нагадаємо, у застосунку «Київ Цифровий» можна проголосувати за перейменування і дерусифікацію вулиць у столиці.

Голосувати можуть усі громадяни України, для верифікації використовується Bank ID.  Для того, щоб проголосувати в додатку «Київ Цифровий» обирайте «Електронна демократія» – «Голосування за дерусифікацію»; – переглядайте перелік назв і натискайте «Проголосувати».

Українська соціологиня, директорка Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, членкиня правління ГО «Детектор медіа», старша наукова співробітниця Інституту соціології НАН України Ірина Бекешкіна померла у березні 2020 року.

Працювала науковою редакторкою журналу «Філософська думка», молодшою і старшою науковою співробітницею Інституту філософії АН УРСР. З 1991 року — науковою співробітницею Інституту соціології НАН України.

У фонді «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва пані Ірина працювала з 1996 року. Стала авторкою понад 100 наукових робіт.

Багато років вона входила до списку 100 найвпливовіших жінок України за версією журналу «Фокус».  

Джерело: Детектор медіа

Останні новини з категорії Коментарі

Чесність – професійна та людська – перше, що спадає на думку, коли говориш про Ірину Бекешкіну

Олексій Гарань у розмові зі журналістом Андрієм Куликовим анонсував презентацію книги "Ірина Бекешкіна. Поки ми живі..."
28 липня 2022

З часом позиції України ставатимуть більш виграшні, - Марія Золкіна

Марія Золкіна в коментарі австралійському мовнику ABC дала оцінку, коли очікувати паритету на полі бою.
5 липня 2022

НАТО більше не розглядає Росію як складного, але все-таки партнера ― Андрій Сухарина про нову концепцію Альянсу

Про нову концепцію НАТО і новий пакет допомоги для України після саміту НАТО в Мадриді Українському радіо розповів Андрій Сухарина
1 липня 2022

Маємо не впадати, ані у розпач, ані в ейфорію! Для цього не потрібно читати новини на ніч, – Олексій Гарань

Які настрої переважають в українському суспільстві після чотирьох місяців війни, розповів Олексій Гарань.
27 червня 2022