Коментарі
Перегляди: 414
2 вересня 2019

“Євроатлантисти”, “європеїсти”, "технократи" та... ложка дьогтю

Верховна Рада України ІХ скликання у четвер 29 серпня на своєму першому засіданні обрала прем'єр-міністром Олексія Гончарука та затвердила склад нового Кабінету міністрів. Коментуючи потенційну ефективність нового уряду, більшість аналітиків напряму пов'язують її  з "кадровим" питанням. Зокрема  Олексій Гарань, професор Києво-Могилянської академії, науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва у коментраі Укрінформу зазначив:

"Чи не головний, як на мене, проблемний момент, пов’язаний із початком діяльності нового уряду, – це збереження Арсена Авакова на посаді глави правоохоронного відомства. Крок, який суперечить тому, що Володимир Зеленський говорив ще під час президентської, а потім і парламентської виборчої кампанії. Це може свідчити й про збереження опосередкованого впливу на ухвалення рішень олігарха Ігора Коломойського. Серед позитивних моментів – прихід в уряд цілої плеяди людей, з якими асоціюються реформи, котрі мають досвід якщо не роботи на державному рівні, то, принаймні, у громадських структурах, що працювали безпосередньо з урядами – у тому числі, й попереднім", – акцентував  Олексій Гарань.

Позитивним сигналом, на його думку, є збереження політики, яку останніми роками втілювало Міністерство фінансів. "І збереження на посаді Оксани Маркарової, і призначення міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова, котрий не приховував, що на виборах голосував за Порошенка, свідчить, що команда Зеленського вийшла за межі суто політичних міркувань, віддавши перевагу технократичному підходу. Питання лише, чи вдасться Милованову працювати в таких бюрократичних структурах як міністерство та уряд. Ми пам’ятаємо, що після Майдану на цій посаді був Павло Шеремета, але бюрократична машина швидко “з’їла” його...", – нагадав Олексій Гарань.

Він також вітає призначення міністром закордонних справ Вадима Пристайка і віце-прем’єром з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби. Мовляв, обидва є переконаними “європеїстами” і “євроатлантистами”. Тож добре, що саме вони відповідатимуть за зовнішній курс країни. Але є один момент, який дещо насторожує.

"Маю на увазі слова Пристайка про те, що в української дипломатії є півроку, щоб “зрушити” процес врегулювання на Донбасі. Мені здається, що якраз у дипломатичній роботі ставити часові рамки небезпечно. Бо цим можуть скористатися і Росія, і наші західні партнери для того, щоб тиснути на Україну, домагаючись від неї якихось поступок. Тому це висловлювання нового очільника МЗС, як на мене, потребує подальшого аналізу та роз’яcнень. Як, власне, чекаємо й на конкретику щодо напрямків економічного розвитку України, яку розраховуємо почути вже за місяць, коли уряд обіцяє підготувати програму своєї діяльності”, – резюмував пан Гарань.

Top