Коментарі
Перегляди: 694
9 травня 2019

Електорат Зеленського у другому турі постарішав

Хто і за кого голосував? Професор кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія», науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Олексій Гарань коментує  на Громадському радіо результати національного екзит-полу.

У виборі чоловіків і жінок відмінностей практично немає. Вони рівною мірою віддавали перевагу і Зеленському, і Порошенку.

Якщо говорити про віковий розподіл, то Зеленський переміг в усіх категоріях, але тут є цікавинка, яка полягає в тому, що наймолодший електорат у Зеленського. Якщо порівняти з першим туром, він трошки постарішав. В першому турі в структурі його електорату виборців віком до 40 років було більше половини, а в другому турі ця вікова група становить 36% його електорату. Тут є логічне пояснення. Це говорить про перетоки, тому що до Зеленського перетекла ледь не більшість електорату Тимошенко, Ляшка.  

Олексій Гарань у студії «Громадського радіо» Громадське радіо

А от електорат Порошенка трошки старший. Понад 50% електорату Порошенка становлять люди від 50 років. З одного боку, ми бачимо, що за Зеленського більше молоді. Але якщо ми подивимося за рівнем освіти, то в структурі електорату Порошенка переважають люди з вищою освітою. Це 48%. В структурі електорату Зеленського їх 37%. Навіть у людей з вищою освітою більшість голосувала за Зеленського, але в цій категорії у Порошенка кращі результати. Найгірший результат у Порошенка серед виборців з неповною середньою освітою.

Всю розмову слухайте у доданому звуковому файлі.