Коментарі
Перегляди: 1301
23 березня 2019

Екзит-поли довели свою ефективність як метод з'сування і передбачення результатів виборів уже у день голосування

Про це на  4 каналі сказав політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» Сергій Шаповалов. Він нагадав, що починаючи з 1998 року, коли був проведений перший Національний екзит-пол, ініційований і організований Фондом «Демократичні ініціативи»,  опитування на виході з дільниць  зазвичай показували досить високу чіткість і мінімальний розрив із  офіційними даними ЦВК. Якщо ж офіційні дані значно відрізнялися від даних екзит-полів  (як то 2004 року),  це давало підстави говорити про те, що мали місце фальсифікації під час голосування.

«Методологія цього року буде така сама, що й на попередніх екзит-полах, – зауважив Сергій Шаповалов», – тому що вона довела свою ефективність, і ми так само очікуємо побачити доволі точний результат».  

Інформування і контроль – це дві важливі функції, які виконує екзит-пол в українських реаліях, відзначив аналітик.  Саме в цьому полягає його значущість і необхідність,  адже незалежний Національний екзит-пол це ще один ефективний засіб забезпечення чесного проведення виборів.