Петро Бурковський

Виконавчий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Коментарі
Перегляди: 599
26 травня 2022

Думка Сороса проста: допомагаючи Україні зараз – ви зберігаєте та збільшуєте свої шанси на кращу економіку у найближчі 20-30 років, – Петро Бурковський

Американський мільярдер, фінансист і філантроп Джордж Сорос під час виступу на економічному форумі в Давосі закликав світ якнайшвидше зупинити російського диктатора Володимира Путіна, поки у світі не почалася Третя світова війна, яка, ймовірно, призведе до загибелі цивілізації. Як пише Reuters, при цьому Сорос зазначив, що Путін вже усвідомив, що війна є помилкою і шукає шляхи для переговорів. Проте перемир'я мільярдер вважає недосяжним, оскільки російському диктатору не можна довіряти. Виконавчий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Петро Бурковський проаналізували для видання "Коментарі" ці заяви.

За його словами, Сорос не вперше говорить і пише про Україну, а також про необхідність зміни політики колективного Заходу щодо Росії.

"Ще перед президентськими виборами в США у 2016 році він застеріг від "бізнесової угоди" з Путіним, маючи на увазі наміри Трампа. А у 2015 році Сорос наполягав на необхідності нового "плану Маршалла" для відновлення та зміцнення України, – нагадує експерт. – Проте Сорос не є впливовою фігурою у світовій політиці. Він просто один з небагатьох носіїв інституційної пам'яті та критичного погляду на історію капіталізму та західної цивілізації. На його переконання, або Захід відповідатиме на виклики часу (російська агресія, китайська агресія, зміна клімату, пандемії) або зникне. Тобто він постійно наголошує, що капіталізм уразливий, вимагає постійного контролю та підтримки з боку громадянського суспільства, щоб не перетворитися на інструмент диктаторів: російського Путіна, китайського Сі Цзіньпіня чи угорського Орбана. Наразі головна думка Сороса: короткострокові економічні втрати не повинні зупиняти Захід від рішучої та швидкої допомоги Україні, загроза ядерної війни не повинна зупиняти Захід. Інакше відбудеться й нова глобальна рецесія через агресивність Росії та КНР, а ризики ядерної війни теж неймовірно зростуть у разі поразки України".

На думку Петра Бурковського, слова Сороса важливі, бо він не лише мислитель, а й успішний інвестор.

"Якщо західні уряди не враховуватимуть цих попереджень, їм буде все важче і дорожче отримувати кредитні ресурси на глобальних фінансових ринках, які дуже чутливі до ризиків та некомпетентності еліт. Тобто країни, які рішуче стримують Росію, виглядатимуть більш привабливо та стійко, матимуть великі економічні переваги, – пояснює аналітик. – Країни, які швидше відмовляться від російської нафти та газу, матимуть дешевші гроші для розвитку відновлюваної та ядерної енергетики, їхня продукція стане більш конкурентоспроможною, а їхня територія – привабливіша для талановитих людей. У результаті думка Сороса проста: допомагаючи Україні зараз – ви зберігаєте та збільшуєте свої шанси на кращу економіку у найближчі 20-30 років. Подивимося, хто його в Європі почує, а хто й далі нехтуватиме цією порадою".

Останні новини з категорії Коментарі

Чесність – професійна та людська – перше, що спадає на думку, коли говориш про Ірину Бекешкіну

Олексій Гарань у розмові зі журналістом Андрієм Куликовим анонсував презентацію книги "Ірина Бекешкіна. Поки ми живі..."
28 липня 2022

З часом позиції України ставатимуть більш виграшні, - Марія Золкіна

Марія Золкіна в коментарі австралійському мовнику ABC дала оцінку, коли очікувати паритету на полі бою.
5 липня 2022

НАТО більше не розглядає Росію як складного, але все-таки партнера ― Андрій Сухарина про нову концепцію Альянсу

Про нову концепцію НАТО і новий пакет допомоги для України після саміту НАТО в Мадриді Українському радіо розповів Андрій Сухарина
1 липня 2022

Маємо не впадати, ані у розпач, ані в ейфорію! Для цього не потрібно читати новини на ніч, – Олексій Гарань

Які настрої переважають в українському суспільстві після чотирьох місяців війни, розповів Олексій Гарань.
27 червня 2022